Otwarcie Rozwadowskiego Domu Kultury „Sokół”

12 czerwca 2021 r.
17.30 - poświęcenie "Sokoła"
18.00 - Msza Święta - kościół pw. Matki Bożej Szkaplerznej
19.00 - Występy zespołów RDK "Sokół" (plac za kościołem)

Społeczność Rozwadowa po latach ponownie może korzystać z budynku „Sokoła”. Bogate tradycje działalności społeczno – kulturalnej kontynuowane będą obecnie przez Rozwadowski Dom Kultury „Sokół”. W sobotę 12 czerwca 2021 roku odbędzie się uroczyste otwarcie tej jakże wyczekiwanej placówki. W uroczystości, jako goście honorowi, wezmą udział sokole rodziny, a także sympatycy i pielęgnujący pamięć o sokolej historii.

Obchody otwarcia Rozwadowskiego Domu Kultury swoimi występami uświetnią mali artyści i muzycy, którzy już od czterech miesięcy w ścianach wyremontowanego „Sokoła” odbywają swe próby. Zaprezentuje się także zespół mażoretek „Różanki”, który ponad rok temu powstał we współpracy z tutejszą PSP nr 9.

Najbliższa działalność RDK „Sokół” skupi się na upowszechnianiu amatorskiego ruchu artystycznego oraz współpracy z rozwadowską społecznością.

Podczas sobotniego wydarzenia nastąpi przekazanie do RDK „Sokół” symbolu, czy też kapsuły pamięci, w postaci orła wyszytego na szkarłatnej tkaninie, wykonanego podczas zajęć rękodzielniczych w dawnym „Sokole”. Tę niezwykłą pamiątkę przechowywała przez lata Maria Rehorowska z nadzieją, że kiedyś orzeł wróci do swego macierzystego gniazda. Oprawionej tkaninie z orłem podczas uroczystości towarzyszyć będzie asysta 54 Stalowowolskiej Drużyny Harcerskiej ZHP im. ppor. Bronisława Kochana.

Otwarcie Rozwadowskiego Domu Kultury „Sokół”

12 czerwca 2021 / sobota

PROGRAM UROCZYSTOŚCI

17.30  / Rozwadowski Dom Kultury „Sokół”

• poświęcenie Rozwadowskiego Domu Kultury „Sokół”
  • przemarsz uczestników uroczystości w towarzystwie Orkiestry Dętej MDK oraz Zespołu Mażoretek „Różanki” RDK „Sokół” do Kościoła pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Stalowej Woli – Rozwadowie

18.00 / Kościół pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Stalowej Woli – Rozwadowie

• Msza Święta w intencji założycieli „Sokoła”, pielęgnujących pamięć o nim, animatorów kultury oraz społeczności artystycznej Rozwadowa

19.00 / scena plenerowa za Kościołem pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Stalowej Woli – Rozwadowie

• występ zespołów artystycznych RDK „Sokół”
  • Przedstawienie muzyczne „Rozwadowski kram z piosenkami” w wykonaniu Chóru Kameralnego Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli oraz solistów: Małgorzaty Rzepieli, Agnieszki Tomaszek, Pawła Bazana, Marka Piędzio

Reżyseria: Sylwia Świątek

Kierownictwo artystyczne: Jerzy Augustyński

Kierownictwo muzyczne i akompaniament: Bartosz Kanach

UTRUDNIENIA W RUCHU DROGOWYM

W związku z uroczystościami przy budynku Rozwadowskiego Domu Kultury „Sokół” w dniu 12 czerwca 2021 roku w godz. 17.00 – 18.00 zamknięta będzie ulica Rozwadowska (od ronda Orląt Lwowskich do skrzyżowania z ul. Dąbrowskiego w Stalowej Woli – Rozwadowie).
Po poświęceniu obiektu, w asyście policji, nastąpi uroczysty przemarsz do kościoła pw. Matki Bożej Szkaplerznej ulicami Rozwadowską i Ściegiennego, a po Mszy Świętej koncert na placu za kościołem od ul. Grunwaldzkiej. Prosimy o skorzystanie z objazdów ul. Graniczną i Polną oraz ulicami Kościuszki, Targową, Strażacką.