Warsztaty fotografii mody z Krystianem Lipcem

4 – 7 sierpnia 2021
Stalowa Wola
zgłoszenia przyjmujemy do 30 lipca 2021

7 sierpnia Stalowa Wola stanie się modową stolicą Polski, a to za sprawą wydarzenia #4FashionStalowaWola. Imprezie towarzyszyć będą warsztaty fotografii mody, które poprowadzi fotograf Krystian Lipec.

Bezpłatny kurs, w formie wykładów i zajęć praktycznych, potrwa 3 dni. Pierwszy dzień poświęcony zostanie wprowadzeniu w temat fotografii mody oraz wzornictwa art déco w Stalowej Woli. Kolejne dni będą już zajęciami praktycznymi. Uczestnicy wezmą udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej, będą mieli okazję współpracować z modelkami, wizażystami i projektantami, poznać zasady pracy na planie zdjęciowym. Zdjęcia, które powstaną podczas warsztatów zostaną wykorzystane jako tło do pokazów kolekcji polskich projektantów biorących udział w sobotnim wydarzeniu modowym na tarasie MDK.
Dla kogo?
Warsztaty przeznaczone są dla fotografów, którzy pragną pogłębić swoją wiedzę na temat fotografii mody oraz są zainteresowani tworzeniem środowiska modowego w Stalowej Woli.
Wymagania:
Uczestnicy muszą mieć ukończone 18 lat, posiadać aparat cyfrowy/lustrzankę, a także komputer do postprodukcji zdjęć.
Jak się zgłosić?
Zgłoszenia prześlijcie na adres: 4fashionstalowawola.foto@gmail.com. W mailu należy załączyć maksymalnie pięć zdjęć w dowolnej estetyce, pokazujących Wasze zainteresowania fotograficzne oraz odsłaniających choć trochę Wasz warsztat. Fotografie powinny być w plikach jpg o natywnej rozdzielczości (mogą być skompresowane). Napiszcie też kilka słów o sobie, o tym dlaczego chcecie wziąć udział w warsztatach.

Skontaktujemy się ze wszystkimi osobami, które nadeślą zgłoszenia. Na warsztaty przyjmiemy jednak maksymalnie 10 osób.

Na Wasze zgłoszenia i zdjęcia czekamy do 30 lipca. Czas start!

 Krystian Lipiec (rocznik 89) urodził się i wychował w Stalowej Woli, skąd w wieku 18 lat przeprowadził się do Krakowa.  Tam obronił dyplom na Akademii Fotografii pod skrzydłami Joanny Pawłowskiej. Do niedawna działacz artystyczny i organizator wystaw we współpracy z Kraków Photo Fringe, Dziennikiem Polskim i Unsound Festival na krakowskim Kazimierzu.
Jego prace można było obejrzeć choćby na wystawie zbiorowej „Na własny użytek” na poznańskim Biennale Fotografii (2013), w Rumunii na Photo Romania Festival (2014), we Wrocławiu na indywidualnej wystawie „Po stosunku każde zwierzę jest smutne” w galerii Miejsce przy Miejscu (2015), na indywidualnej wystawie „Między Nami” w galerii Obok ZPAF w Warszawie (2015),  w Londynie na wystawie „Queer Gaze from Poland” w Bermondsey Project Space (2018) oraz na wystawie konkursu „SEXEDPL” organizowanego przez Vogue Polska i Anja Rubik (2018).

Od kilku lat mieszka i pracuje w Warszawie oraz Berlinie. Porusza się w sferze fotografii portretowej, modowej oraz produktowej. Współpracował z takimi magazynami jak: i-D, Dazed & Confused, Vogue Polska, Elle Man, Lewis Magazine, Replika, Vulkan Magazine, K MAG, Sezon, CAP 74024, Noizz.pl i Zwykłe Życie.Mapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha