Spotkanie z Mistrzem: „Rozmowa” – warsztaty teatralne z Leszkiem Mądzikiem – NABÓR

nabór trwa do 1 września,
zapisy na listę rezerwową

Zapraszamy do udziału w warsztacie teatralnym prowadzonym przez Leszka Mądzika – mistrza teatru plastycznego. Na te cztery warsztatowe dni (13-16 września 2021, w godz. 16:00-19:00) zapraszamy pasjonatów teatru, aktorów i instruktorów lokalnych zespołów teatralnych – osoby powyżej 15 roku życia.

ZGŁOŚ SIĘ : KLIK

NABÓR trwa do 1 września.

Obecnie prowadzimy zapisy na listę rezerwową.


 

Warsztat poprzez obraz i muzykę jest próbą odczytania symbolu, jaki w znaczeniu stołu się ujawnia.

Przy nim gromadzimy się w nadziei na spotkanie, które pozwoli nam się poznać, odczuć, a nawet obnażyć. Obnażyć z myśli, tęsknot i pragnień.

Zasiadając do niego jesteśmy sobie nieznani, anonimowi, obcy.

Ta przypadkowa konfrontacja rodzi wiele pytań. Kto mi towarzyszy? Kim są partnerzy? Czy moja postawa czyni ten dziwny wieczernik LUDZKIM?

Przeszkód na tej drodze jest wiele, bo nosimy na sobie krępujący gorset, on uniemożliwia bycie wolnym. Pozornie daje nam pewność siebie, zabezpiecza, ale jednocześnie usztywnia, ogranicza ruchy. To on stwarza pewność siebie wymuszoną kostiumem i maską pozorów. Ubieramy te zastępcze twarze i przyodziewamy złudne szaty skrywając na dnie swoje prawdziwe oblicze.

Leszek Mądzik

 

Leszek Mądzik – scenograf, reżyser, malarz, fotograf. Profesor warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego; założyciel, dyrektor i reżyser Sceny Plastycznej KUL; artysta dotykający w swoich dziełach i realizacjach scenicznych sfery sacrum i odwołujący się do najgłębszych przeżyć i duchowości człowieka; twórczość Leszka Mądzika to filozoficzna refleksja o życiu, śmierci i przemijaniu zamknięta w niezwykle subtelnej i nowatorskiej formie.

Wydarzenie odbywa się w ramach festiwalu RELACJE VI Międzypokoleniowe Spotkania Teatralne.

 

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Zadanie zostało dofinansowane ze środków budżetu Powiatu Stalowowolskiego

Organizatorzy:

Partner merytoryczny:

Sponsor:

Partnerzy Medialni:Mapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha