Zapisy na warsztat śpiewu tradycyjnego

18 sierpnia 2021
godz. 16.00 - 18.00 - grupa dziecięco-młodzieżowa
godz. 18.30 - 20.30 - grupa dorosła [zapisy zamknięte]

Interesujesz się śpiewem i folklorem? Dołącz do nas na warsztatach śpiewu tradycyjnego.

Warsztaty skierowane są do amatorów śpiewu, członków zespołów folklorystycznych, pasjonatów dziedzictwa rejonu Puszczy Sandomierskiej, również dla osób bez warsztatu wokalnego z naszego miasta i okolic. Odbędą się w dwóch grupach: dziecięco-młodzieżowej oraz dorosłej, a na każdą z nich przewidziane jest 25 miejsc.

Warsztaty obejmować będą:

– integrację  i rozśpiewanie uczestników warsztatu:

– gimnastykę oddechowa i emisja głosu;

– ćwiczenia oddechowe;

– ćwiczenia dykcyjne;

– naukę tradycyjnych pieśni polskich w z uwzględnieniem pieśni i przyśpiewek z regionu lasowiackiego

 

miejsce: taras Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli

godz. 16.00 – 18.00 – grupa dziecięco-młodzieżowa

godz. 18.30 – 20.30 – grupa dorosła [ZAPISY ZAMKNIĘTE – osiągnięto limit osób]

 

Zapisów do dnia 16 sierpnia 2021 można dokonywać mailowo pod adresem:

i.wrzosek-werminska@mdkstalowawola.pl

 

Warsztaty poprowadzi Aleksandra Kopp

Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. w rodzinnej Stalowej Woli (1989 – 2001). Naukę kontynuowała na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie (2001 – 2006). Ukończyła wydział Edukacji Muzycznej o specjalności: prowadzenie zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych w klasie prof. Andrzeja Banasiewicza. W latach 2015 – 2017 na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy ukończyła podyplomowe studia chórmistrzostwa i emisji głosu. Aleksandra Kopp ma bogate doświadczenie zawodowe. Od 2007 roku pełniła obowiązki chórmistrza oraz korepetytora w Chórze Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”, a w latach 2012 – 2017 była kierownikiem tego legendarnego Zespołu.

Współpracowała przy filmie Pawła Pawlikowskiego „Zimna Wojna”, który otrzymał Złotą Palmę na festiwalu w Cannes, Europejską nagrodę Filmową za reżyserię oraz był nominowany w trzech kategoriach do Oskarów. Jej zadaniem było przygotowanie wokalne i dyrygenckie aktorów Joanny Kulig oraz Tomasza Kota. Pełniła również funkcję kierownika chóru oraz artysty w Mazowieckiem Teatrze Muzycznym „Operetka”. Prowadziła zajęcia emisji głosu z chórem Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 2006 – 2008 dyrygowała Chórem Warszawskiego Towarzystwa Scenicznego. Była także asystentką dyrygenta Chóru Camerata Varsovia, członkiem Chóru Warszawskiej Opery Kameralnej oraz Polskiego Chóru Jeunesse Musicale.Warsztaty są realizowane w ramach projektu „Przebudowa i wykonanie prac konserwatorskich w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli celem efektywnego wykorzystania dziedzictwa kulturowego”, dofinansowanym ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (MF EOG) 2014-2021, realizowanym przez MDK w Stalowej Woli.Mapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha