„Cud na zamku w Baranowie” – premiera najnowszego spektaklu Teatru Lalkowego „Przytulanka”

27 sierpnia 2021 / piątek
Zamek w Baranowie Sandomierskim
wstęp wolny

„Cud na zamku w Baranowie” to spektakl lalkowy łączący w sobie elementy trzech podań związanych z zamkiem i jego mieszkańcami. Najazd szwedzki, miłość dwóch braci do pięknej dziedziczki oraz legenda o smoku wzniecającym pożary to wątki, które posłużyły do powstania historii cudownego ocalenia posiadłości przed szwedzkim najeźdźcą.

Bohaterami są autentyczni niegdysiejsi mieszkańcy zamku, o których wspominają źródła historyczne, a przedstawione zdarzenia mogły naprawdę się wydarzyć.
Do oglądania bajki zapraszamy dorosłych, ale też przede wszystkim dzieci, gdyż to właśnie one wykazały największą odwagę i pomysłowość podczas obrony swojego domu przed najeźdźcami.

scenariusz, reżyseria, scenografia: Janina Wań
lalki: Lidia Biernat, Janina Wań, pracownia krawiecka Miejskiego Domu Kultury