Konferencja „Klaster Lasowiacki – szansa na nowy model współpracy w regionie”

2 grudnia 2021 / czwartek
Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Wańkowicza w Stalowej Woli
ul. ks. J. Popiełuszki 10

Zapraszamy do obejrzenia zapisu konferencji:

Konferencja „Klaster Lasowiacki – szansa na nowy model współpracy w regionie” będzie doskonałą okazją do zapoznania się z tą nowatorską formą przedsiębiorczości. Zaproszeni prelegenci przedstawią zagadnienia aktualnie najbardziej skupiające uwagę klastrowiczów.

Omówią między innymi cechy charakterystyczne społeczności lasowiackiej, współczesne formy pielęgnowania i promowania dziedzictwa kulturowego, czy też proces certyfikacji produktów regionalnych i tradycyjnych.

Klaster ma za zadanie rozwinąć lokalną przedsiębiorczość, promować walory turystyczne regionu poprzez wykorzystanie lasowiackiego dziedzictwa kulturowego. Pomysł na Klaster Lasowiacki powstał w środowisku pracowników instytucji kultury oraz sektora kreatywnego. Inicjatorzy dostrzegli bowiem duże zainteresowanie, a wręcz panującą modę na lasowiackość.

W konferencji wezmą udział przedstawiciele blisko 50 podmiotów zrzeszonych obecnie w Klastrze: instytucje kultury, samorządy, uczelnie, organizacje pozarządowe, przedsiębiorcy, rzemieślnicy. Mile widziani będą zainteresowani tematem, rozważający przystąpienie do lasowiackiej wspólnoty.

Marek Gruchota

Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli

Zarząd Klastra Lasowiackiego

zapraszają na konferencję