Warsztat „Wyzwania w szkole, klasie i grupie wielokulturowej”

14 grudnia 2021
Rozwadowski Dom Kultury „Sokół”
Nabór zamknięty

Nabór zamknięty ze względu na wyczerpanie limitu miejsc.


Naszą codziennością staje się praca z grupami, w których coraz częściej pojawiają się dzieci, młodzież czy dorośli pochodzenia ukraińskiego, a także wracający na stałe z zagranicy. Realizowane przez nas dotychczas działania ukazują potrzebę szerszego zajęcia się tematem wielokulturowości w naszym mieście i regionie. Do lokalnych szkół i ośrodków kultury coraz częściej dołączają dzieci z rodzin ukraińskich lub powracających z zagranicy.

Jak poradzić sobie w pracy z taką grupą?

Jeżeli również poszukujesz odpowiedzi na to pytanie, zapraszamy Cię na warsztat pt.: „Wyzwania w szkole, klasie i grupie wielokulturowej”. Odbędzie się on 14 grudnia 2021 r.
Jego celem jest podniesienie wiedzy i umiejętności na temat pracy z dziecięcymi grupami wielokulturowymi oraz integracji środowiska polsko-ukraińskiego.

I. REJESTRACJA NA WARSZTAT:

  1.  Na warsztat obowiązują zapisy poprzez Formularz Google: KLIK Prosimy o wypełnienie go i odesłanie przed upłynięciem terminu nadsyłania zgłoszeń.
  2.  Zgłoszenia do udziału w szkoleniu będą przyjmowane do 11.12.2021 r. Obowiązuje limit miejsc.
  3. Warsztat odbędzie się w formie stacjonarnej z zastrzeżeniem możliwości odwołania lub przesunięcia terminu w zależności od aktualnie obowiązujących przepisów epidemiologicznych.

II. INFORMACJE ORGANIZACYJNE ODNOŚNIE SZKOLENIA:

Data: 14.12.2021 r.
Godzina: 9.30 – 13.30
Miejsce szkolenia: Rozwadowski Dom Kultury „Sokół”, ul. Rozwadowska 21, 37 – 450 Stalowa Wola
Metodologia szkolenia: warsztat z elementami pracy grupowej

III. ZAKRES WARSZTATU:

– Wyzwania w szkole, klasie i grupie wielokulturowej – poszukiwanie rozwiązań;
– Wsparcie dzieci wywodzących się z mniejszości kulturowych;
– Stereotypy – czym są, jak działają i jakie funkcje pełnią w grupie;
– wymiana doświadczeń i dobre praktyki.

 

Działania na rzecz promocji tolerancji oraz przeciwdziałanie dyskryminacji są podstawową realizowanego przez Gminę Stalowa Wola i Miejski Dom Kultury projektu „Przebudowa i wykonanie prac konserwatorskich w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli celem efektywnego wykorzystania dziedzictwa kulturowego” dofinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 (MF EOG 2014 – 2021).

 Mapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha