Uzupełnienie wyposażenia i prace modernizacyjne w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli oraz jego oddziałach

Celem realizacji projektu jest zapewnienie optymalnych warunków do prowadzenia edukacji kulturalnej poprzez modernizację specjalistycznej pracowni muzycznej (sali prób orkiestry dętej) znajdującej się w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli oraz odnowienie głównej sali w – zarządzanym przez MDK – Miejscu Aktywności Lokalnej „Strefa Spotkań”.

Efektem, wdrażanego w ramach programu, procesu modernizacji infrastruktury będzie wprowadzenie wysokich standardów działalności w zakresie edukacji kulturalnej i animacji kultury, stworzenie optymalnych warunków dla uczestnictwa w kulturze różnych grup wiekowych i społecznych oraz zwiększenie roli Miejskiego Domu Kultury w przestrzeni publicznej.

W ramach projektu realizowany jest następujący zakres prac:

1. Modernizacja specjalistycznej pracowni muzycznej wraz ze zwiększeniem powierzchni pracowni i zakupem mebli

Dostosowanie pomieszczenia pod względem akustycznym dla potrzeb prób orkiestry dętej wraz z zastosowaniem niezbędnej infrastruktury technicznej, tj. instalacji elektrycznej podstawowej, oświetlenia podstawowego, awaryjnego i instalacji teletechnicznych, instalacji wentylacji mechanicznej i wodno-kanalizacyjnej oraz podstawowe umeblowanie pomieszczenia.

2. Remont głównego pomieszczenia w MAL „Strefa Spotkań” o powierzchni 65 m² – uzupełnienie ubytków w ścianach, gruntowanie i malowanie.
Dofinansowanie 218 000 zł

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego