Teatr Na Moście – „BAJKA PANA KLEKSA”

20 marca 2022 / niedziela
RDK „Sokół” / ul. Rozwadowska 21
wstęp za zaproszeniami

Teatr Na Moście pracuje w Miejskim Domu Kultury od jesieni 2019 roku, a „Bajka Pana Kleksa” jest jego debiutem scenicznym (premiera odbyła się 21.06.2021 roku). Młodzi aktorzy to dzieci w wieku 7-12 lat.

„Bajka Pana Kleksa” jest spektaklem inspirowanym twórczością Jana Brzechwy, głównie „Akademią Pana Kleksa”, ale też utworami wierszowanymi. W tej kleksianej podróży towarzyszą nam znane już „Entliczek-pentliczek”, „Tydzień” czy „Zoo”, a także teksty wymyślone przez uczestników zajęć.

Pewnego dnia, za sprawą zwyczajnego z pozoru przedmiotu, przeniesieni zostajemy do bajki. Kogo spotkamy na swej drodze? Wydawać by się mogło, że świat Pana Kleksa to taki, w którym kłopoty nie istnieją…

występują:
Antonina Brymora, Natalia Flis, Wiktor Głogowski, Maciej Noworyta, Julia Padysz, Józef
Pawłowski, Aleksandra Skrzypek-Kliczewska, Karolina Skrzypek-Kliczewska, Paulina
Zientarska
gościnnie: Julia Kaczkowska, Małgorzata Selwa
reżyseria: Katarzyna Pawłowska
kostiumy: Elżbieta Dec, Ewa Kusińska, Beata Urbanowicz
światło: Mariusz Zarzeczny

20 marca 2022 / niedziela
RDK „Sokół” / ul. Rozwadowska 21
wstęp za zaproszeniami

Zaproszenia do obioru w RDK „Sokół”.

Przypominamy jednocześnie o obowiązku zakrywania ust i nosa w pomieszczeniach zamkniętych.