XIV „Gżegżółki” z naturą w tle – TEKST I WYNIKI

3 maja 2022
godz. 11.00
godz. 10.00 – 10.50 – rejestracja

Majówka w Stalowej Woli
Aula Politechniki Rzeszowskiej
ul. Kwiatkowskiego 4

Już mamy tekst oraz wyniki dyktanda!

 Gżegżółki 2022 – tekst

Protokół z posiedzenia jury – Gżegżółki 2022

Dyktanda zawsze były wyzwaniem. Jednak w dzisiejszych czasach to wyjątkowo trudna sztuka zmagania się z dziedziną, która poprzez postęp technologiczny staje się nam coraz bardziej obca. Stan naszej aktualnej wiedzy o języku polskim będzie można sprawdzić 3 maja o godz. 11.00 podczas XIV Stalowowolskiego Dyktanda „Gżegżółki”.
Tym razem tematem „Gżegżółek” jest natura. Wypada powiedzieć: nareszcie! Gżegżółki to bowiem kukułki, stąd tytułowe bohaterki osadzone zostaną w tekście traktującym o ich własnym środowisku.
Autorka tekstów stalowowolskich dyktand – Anna Garbacz posiada własną metodę na ich pisanie. Gdy tylko usłyszy coś, co ją, jako językoznawcę zaintryguje, zaraz to zapisuje. „Atrakcyjne” pod względem pisowni słówka i zwroty „wyłapuje” i notuje przez cały rok. Potem tekst dojrzewa, by tuż przed premierą w Auli Politechniki Rzeszowskiej wykrystalizował się w pełnej krasie.
Pierwszym i jedynym, który przed upublicznieniem czyta tekst dyktanda jest Grzegorz Prokop – „gżegżółkowy” lektor. A otrzymuje on taką szansę na 15 minut przed planowanym początkiem majówkowych zmagań z zawiłościami naszego języka.
Zapraszamy zatem wszystkich chętnych, bez względu na wiek, mieszkańców naszego województwa do przyjaznej gżegżółkowym zmaganiom Auli Politechniki Rzeszowskiej przy ul. Kwiatkowskiego 4. Na zwycięzców czekają nagrody finansowe ufundowane przez Sponsora Głównego stalowowolskiego dyktanda – Nadsański Bank Spółdzielczy w Stalowej Woli.

Do pobrania:

Gżegżółki 2022 – regulamin

Gżegżółki 2022 – oświadczenie rodzica

SPONSOR GŁÓWNY:

SPONSOR:

PARTNER:

Mapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha