Zaproszenie do udziału w konferencji „Przestrzeń oswojona/nasza/bezpieczna. Co to znaczy zamieszkiwać?”

Termin składania abstraktów: 30 czerwca 2022

Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli serdecznie zaprasza do czynnego udziału w konferencji naukowej pt.: „Przestrzeń oswojona/nasza/bezpieczna. Co to znaczy zamieszkiwać?” Odbędzie się ona w I połowie września 2022 r.
Celem konferencji jest podjęcie interdyscyplinarnej dyskusji nad współczesnym rozumieniem przestrzeni pełniącej rolę orbis interior. Kategoria przestrzeni rozpatrywana będzie pod kątem środowiska naturalnego, przestrzeni domowej i instytucjonalnej. W jakim stopniu odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni może wpłynąć na konstruowanie i wzmocnienie lokalnej tożsamości? W jaki sposób kategoria orbis interior może definiować miejsca odosobnione lub zatłoczone? Co oznacza i w jakim stopniu przestrzeń domowa pozwala na budowanie relacji rodzinnych? I wreszcie, czy przestrzeń muzealna/izby regionalne stanowią przestrzeń oswojoną?

Podczas konferencji zaplanowano następujące obszary tematyczne:
• Przestrzeń w konstruowaniu tożsamości lokalnych.
• Przestrzeń naturalna/odosobniona.
• Przestrzeń domowa – gdzie zaczyna się i kończy dom?
• Przestrzeń twórcza i zamieszkiwanie.
• Przestrzeń lokalna – przypadek Puszczy Sandomierskiej.
• Przestrzeń muzealna.

Odbędzie się ona w dniach 8 – 10 września 2022 r.

Termin składania abstraktów: 30 czerwca 2022 r.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który znajduje się na stronie: www.dziedzictwomdk.pl