„Tajemnice przyszowskiego lasu” – premiera Teatru Lalkowego „Przytulanka”

4 czerwca 2022 / sobota
godz. 17.00
Taras Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli
wstęp wolny

Teatr Lalkowy „Przytulanka” w swoim najnowszym spektaklu zawiedzie nas w średniowieczną Puszczę Sandomierską. Dowiemy się skąd się wzięły krasnoludki i jak powstała nazwa Przyszów, w którym to Kazimierz Wielki postawił zameczek myśliwski.

Akcja tej lasowiackiej godki, umiejscowiona w początkach XV wieku, nawiązuje do prawdy historycznej, jaką zaczerpnięto z książki ks. Wilhelma Gaja-Piotrowskiego „Królewski zamek w Przyszowie”.

W sztuce poza animatorami Teatru Lalkowego „Przytulanka” gościnnie udział wezmą wokalistki ze Studium Wokalnego „Prymka”.

Spektakl odbędzie się w najbliższą sobotę, 4 czerwca o godz. 17.00, na tarasie Miejskiego Domu Kultury. Po występie zapraszamy na spotkanie z aktorami oraz naszymi animatorami, którzy zachęcą do wspólnej zabawy.

 

scenariusz, reżyseria, scenografia: Janina Wań

projekt i wykonanie lalek: Lidia Biernat oraz pracownia krawiecka Miejskiego Domu Kultury

animatorzy: Danuta Kazanecka, Helena Kołodziej, Maria Łojek, Teresa Makar, Elżbieta Pikus, Jerzy Augustyński, Stanisław Tunia

śpiew i animacja: Joanna Orenkiewicz, Janina Wań

dykcja i wokalistyka: Tomasz Piluchowski

przygotowanie zespołu wokalnego: Barbara Myśliwiec

opracowanie muzyczne melodii ludowych i kierownictwo muzyczne: Piotr Szafraniec

nagranie muzyczne: Wojciech Front, Janusz Hadała, Dawid Nowak, Renata Rudkowska, Piotr Szafraniec, Janina Wań

 

 


Zadanie realizowane jest w ramach projektu pn. „Przebudowa i wykonanie prac konserwatorskich w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli celem efektywnego wykorzystania dziedzictwa kulturowego” dofinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (MF EOG) 2014-2021.

 

 

 Mapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha