„Lasowiacy” ze Stalową Wolą

11 czerwca 2022

Minęło 65 lat od pierwszego koncertu Zespołu Pieśni i Tańca Lasowiacy. Piknik z „Lasowiakami” na scenie plenerowej przed budynkiem Miejskiego Domu Kultury w dniu 11 czerwca przypomni o urodzinach Zespołu, w którego tworzeniu na przestrzeni lat uczestniczyło blisko 3500 stalowowolan! Zapraszamy wszystkich czujących się „Lasowiakami” oraz ich sympatyków do wspólnego świętowania urodzin Zespołu.

Piknik rozpocznie się o godzinie 16.00 lasowiacką hulanką dla dzieci. Głównym punktem programu będzie koncert „Lasowiacy ze Stalową Wolą”. Na scenie wystąpią zarówno Lasowiacy, jak i Mali Lasowiacy. Obydwa zespoły zaprezentują się w pełnych składach (balet, chór i kapela). Dla Małych Lasowiaków będzie to debiut, ponieważ po raz pierwszy pokażą się w towarzystwie swojej kapeli i chóru.

Podczas koncertu zostaną złożone podziękowania choreografowi Markowi Zarembie za 45 lat pracy artystycznej. Otrzyma też gratulacje jubileuszowe za trwający od 55 lat związek z zespołami stalowowolskiego domu kultury. W wieku 10 lat rozpoczął on taneczną przygodę  w „Małych Lasowiakach”, by później kontynuować ją jako tancerz, a następnie choreograf w „Lasowiakach”.

Gościem specjalnym wydarzenia będzie Zespół Obrzędowy „Lasowiaczki” z Baranowa Sandomierskiego.

Po koncercie zapraszamy na biesiadę lasowiacką. Na tarasie MDK zagra do tańca Kapela Lasowianka. Wśród stoisk nie zabraknie tych reprezentowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich, na których znajdziemy potrawy z naszego regionu. 

Serdecznie zapraszamy!

 

„Lasowiacy” ze Stalową Wolą

11 czerwca 2022 / sobota

Plac Piłsudskiego / Stalowa Wola

godz. 16.00 / taras MDK

„Oj da oj ta dana…” – lasowiacka hulanka dla dzieci

godz. 18.00 / scena główna

„Lasowiacy ze Stalową Wolą” – koncert jubileuszowy

65-lecie Zespołu Pieśni i Tańca Lasowiacy im. Ignacego Wachowiaka

45-lecie pracy artystycznej choreografa Marka Zaremby

wystąpią:

Zespół Pieśni i Tańca Lasowiacy im. Ignacego Wachowiaka

Zespół Pieśni i Tańca Mali Lasowiacy

godz. 20.00 / taras MDK

Biesiada lasowiacka

Do tańca zagra Kapela LasowiankaMapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha