Teatr Na Moście – premiera spektaklu „Książę i zbój”

20 czerwca 2022 / poniedziałek
Rozwadowski Dom Kultury „Sokół”

Teatr Na Moście jest najmłodszą grupą teatralną Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli tak pod względem momentu powstania (istnieje od drugiej połowy 2019 roku), jak i wieku aktorów. W swoim drugim spektaklu zabiera widzów na dwór Króla Mastodonta. Obok królewskiej córki – Królewny Pyrusi – pojawia się Książę Jaromir, ale czy będzie dane im żyć długo i szczęśliwie, jak to w baśniach bywa?

Spektakl „Książę i zbój” bazuje na tekście Jana Sztaudyngera o podtytule „Krotochwila kartoflana – lekkim wierszem przekładana” opublikowanym w 1938 roku w czasopiśmie „Bal U Lal”. Tu w dopisku odautorskim czytamy: „Sama sztuka posiada dużą wartość artystyczną, zawiera ona w sobie sporą dawkę ostrej satyry i równocześnie pogodnego humoru”.

„Książę i zbój” na podstawie „Księcia Jaromira…” Jana Sztaudyngera

wstęp za zaproszeniami

Zaproszenia do odbioru w Rozwadowskim Domu Kultury „Sokół” (ul. Rozwadowska 21).