Agata Karczewska – Dobre Granie Przy Fontannie

8 lipca 2022
godz. 20.00
taras MDK
wstęp wolny

Drugi lipcowy koncert to gratka dla miłośników muzyki spod znaku amerykańskiego folku i country. A wszystko to za sprawą Agaty Karczewskiej, warszawskiej singer songwriterki, która miała się już pojawić w naszym mieście przy okazji majówki ale pandemiczne ograniczenia w organizacji koncertów zniweczyły te plany.

Jej styl, określany muzycznym minimalizmem, opiera się na charakterystycznym wokalu i ciepłym brzmieniu gitary akustycznej. Jest samoukiem, czerpiącym inspiracje z songwriterskich tradycji i uczącym się komponowania od swoich idoli – Elliotta Smitha czy Boba Dylana. Każda piosenka to oddzielna opowieść, skonstruowana wokół wspomnień, popkulturowych skojarzeń czy zasłyszanych historii.

29 marca 2019 r. Agata opublikowała swój debiutancki album, „I’m Not Good at Having Fun”. Dzięki współpracy z Marcinem Borsem, znanym m.in. z produkcji albumów Krzysztofa Zalewskiego, Pogodno, Nosowskiej i Hey, oszczędne i surowe kompozycje Karczewskiej brzmią jak rodem z amerykańskiego Południa. Charakterystyczny, silny wokal i nonszalancki sposób śpiewania w połączeniu ze szczerymi emocjonalnymi tekstami dają mieszankę rzadko spotykaną na polskim rynku muzycznym.

W 2020 r. Agata została nominowana do nagrody Fryderyk w kategorii Album Roku Blues. Otrzymała również Mateusza – specjalne wyróżnienie dla młodych artystów przyznawane przez radiową Trójkę. Uczestniczka projektu organizowanego przez Estradę Poznańską “Estrada w sieci: DUETY” w ramach, którego razem z Johnem Porterem, stworzyła utwór “No Way to Say Goodbye”. Obecnie pracuje nad nowym materiałem na wspólny album z Porterem a w Stalowej Woli akompaniować jej będą na gitarze basowej Wojciech Wawszczyk oraz na gitarze Tomasz Gutka – Stalowowolanin związany z Warsztatami Muzycznymi MDK, uczestnik wielu muzycznych projektów, w tym “Jackknife” czy “Darmozjady!”

 

Dobre Granie Przy Fontannie

Taras MDK – 8 lipca 2022 r. godz. 20.00

Wstęp wolny

Wystąpią:

Agata Karczewska – śpiew, gitara

Wojciech Wawszczyk – gitara basowa

Tomasz Gutka – gitara, sampler

Fot. Łukasz Kuś

Sponsor:

Projekt dofinansowano ze środków Gminy Stalowa Wola

 Mapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha