Tamara Behler i Grzech Piotrowski Retro Beat – Dobre Granie Przy Fontannie

15 lipca 2022
godz. 20.00
taras MDK
wstęp wolny

Trzeci, wakacyjny koncert z Cyklu “Dobre Granie Przy Fontannie” upłynie pod znakiem bigbitu, a to za sprawą pochodzącej z naszego miasta Tamary Behler, utalentowanej wiolonczelistki, absolwentki naszej szkoły muzycznej oraz Akademii Muzycznej Fryderyka Chopina w Warszawie. Równocześnie w trakcie studiów zaczęła rozwijać swoje wokalne umiejętności. Współpracowała z Borysem Szycem, World Orchiestra Grzech Piotrowski, Ewą Bem. Jest solistką w Alchemik Big Band i w projekcie Retro Beat. I właśnie ten ostatni projekt zabrzmi w Stalowej Woli a towarzyszyć Tamarze będzie grupa wybornych muzyków z Grzechem Piotrowskim na czele.

Grzech Piotrowski jest kompozytorem, saksofonistą, producentem muzycznym oraz aranżerem. Jego twórczość trudno sklasyfikować, ponieważ działa na krawędzi muzyki filmowej, klasycznej, jazzu, etno, roots oraz otwartej improwizacji. W 1997 roku , jeszcze na studiach,  założył zespół Alchemik. Grupa została doceniona na kilku festiwalach jazzowych w Polsce i zagranicą. Powołał do życia również inne zespoły: Oxen, Dekonstrukcja Jazzu, Freedom Nation i Head Up.

 W 2009 roku założył World Orchestrę, ale pracę nad projektem zaczął w 1998 roku. Przedsięwzięcie skupia wybitnych solistów pochodzących z prawie wszystkich kontynentów. Piotrowski jest również właścicielem wytwórni Alchemik Records oraz sieci koncertowej Jazz in Poland. Wielokrotnie był nominowany do Fryderyków. Podczas koncertu w Stalowej Woli zabrzmi klasyka polskiej piosenki w tym jazzowej, oraz amerykańskie standardy jazzowe.

 

Dobre Granie Przy Fontannie

Taras MDK – 15 lipca 2022 r. godz. 20.00

Wstęp wolny

Wystąpią:

Tamara Behler – wokal

Grzech Piotrowski – saksofon

Marek Cendrzak – gitara

Jan Wierzbicki – Bas

Tomasz Mądzielewski – perkusja

Sponsor:Mapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha