Lasowiacki Festiwal Rzemiosła

17 lipca 2022
godz. 15.00 – 20.00
Plac Piłsudskiego w Stalowej Woli
ZAPISY ZAMKNIĘTE

W tym roku Miejski Dom Kultury po raz pierwszy zorganizuje Lasowiacki Festiwal Rzemiosła. Nowa inicjatywa towarzyszyć będzie III Lasowiackiemu Festiwalowi Pierogów. Obydwa wydarzenia zaplanowano na 17 lipca.

W Lasowiackim Festiwalu Rzemiosła wezmą udział przedstawiciele różnych zawodów: tych, które już odeszły lub właśnie odchodzą w niepamięć, jak kowalstwo, garncarstwo, plecionkarstwo, bibułkarstwo czy hafciarstwo, ale też i tych, zwłaszcza z branży spożywczej, które prężnie rozwijają się wykorzystując ogromne zainteresowanie produktami naturalnymi, wytwarzanymi metodami tradycyjnymi.

Lasowiacy to lud bardzo praktyczny i kreatywny. Wytwarzali drobne narzędzia, naprawiali te zakupione na jarmarkach. W kwestii produkcji żywności byli właściwie samowystarczalni. Będzie się można o tym przekonać właśnie podczas Lasowiackiego Festiwalu Rzemiosła przygotowywanego przez stalowowolski MDK we współpracy z Klastrem Lasowiackim.

Do udziału w wydarzeniu zapraszamy podmioty zajmujące się tradycyjnym rzemiosłem. Termin zgłaszania się upływa 11 lipca 2022 roku.

DO POBRANIA: 

REGULAMIN


Zadanie dofinansowane ze środków budżetu Powiatu Stalowowolskiego

.

Festiwal realizowany jest w ramach projektu pn. „Przebudowa i wykonanie prac konserwatorskich w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli celem efektywnego wykorzystania dziedzictwa kulturowego” dofinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (MF EOG) 2014-2021.

 Mapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha