Letnia scena rozwadowskiego Sokoła

Ogródek za budynkiem
Rozwadowskiego Domu Kultury "Sokół"

Zapraszamy do ogródka Rozwadowskiego Domu Kultury „Sokół” na cykl letnich, kameralnych koncertów pod chmurką. Zagrają dla nas:

 

24.07 / niedziela

SOMETHINGSKI TRIO

SOMETHINGSKI TRIO to nowy projekt wokalisty, kompozytora i multiinstrumentalisty Nikodema Soszyńskiego, znanego między innymi z zespołu Freeborn Brothers, z którym zagrał setki, jak nie tysiące, koncertów w wielu miejscach w Europie i na świecie.

W 2020 roku nagrał pierwszą płytę zatytułowaną THINGS, a początkiem 2021 płyta ujrzała światło dzienne. Piosenka o tytule „Na Dolinach” w przeciągu tygodnia zawędrowała na pierwsze miejsce w Podkarpackiej Liście Przebojów. Płyta to dziesięć utworów w bardzo zróżnicowanej stylistyce, od folku po rock przez dancingowe przeboje nawiązujące do lat 70. polskiej muzyki rozrywkowej.

Na rok 2022 zapowiedziana jest kolejna płyta, którą już promują dwa single „Holy, Holy” oraz „Od Północy Do Południa” – piosenka która od kilkunastu tygodni gości na PSP Radia Rzeszów.
Nikodem choć sam o sobie mówi, że jest głównie perkusistą, albumem pokazuje jednak swą  wszechstronność, talent i wielką miłość do muzyki i świata. To świat jest jego największą muzą, a zebrane przez lata doświadczenia i wspomnienia pozwalają mu stale tworzyć.

Występy na żywo to trio wyposażone w banjo, perkusję, kontrabas, skrzypce i kilka innych instrumentów. Energetyczne utwory przeplecione humorystycznymi zapowiedziami oraz wolniejszymi kompozycjami zapewniają wspaniały czas podczas występów Somethingski Trio.

Skład:
Nikodem Soszyński – wokal, banjo, gitara, perkusja

Ola Jarosińska – skrzypce

Paweł Jarosiński – kontrabas

 

7.08 / niedziela

T.ETNO

Muzykant, kompozytor, perkusista, perkusjonalista, multiinstrumentalista etniczny, kolekcjoner rzadkich instrumentów z różnych stron świata (obecnie posiada ich około 300), producent i edukator – słowem człowiek orkiestra.

T.ETNO (Tomasz Drozdek) w swoim solowym projekcie muzycznym łączy brzmienia nietypowych instrumentów etnicznych z brzmieniami elektronicznymi i techniką loopingu.
W 2015 wydał dwie solowe płyty: DVD „Dźwięki (z) krypty” (multiinstrumentalny solo-act) oraz „(u)Twory” (album studyjny). Na obydwu wydawnictwach sam wykonał wszystkie partie instrumentalne grając na kilkudziesięciu różnych instrumentach. Jego kompozycje pojawiły się już dwukrotnie w radiowych słuchowiskach w Trójce reżyserowanych przez Barbarę Marcinik.
Poza działalnością solową muzyk jest członkiem poszerzonego składu Mumio oraz perkusistą w zespole Makabunda, grającym współczesne aranżacje polskich szlagierów okresu przedwojennego. Występuje również w etno-folkowym zespole Kalokagathos. Jest też związany z zespołami Canau (folk/acoustic rock – perkusjonalia, instrumenty etniczne), Jaktofonia (alternatywa – perkusjonalia, instrumenty etniczne) i Deliver_US (math-metal – perkusja). Prowadzi również pokazy instrumentów etnicznych, autorskie warsztaty muzyczne oraz warsztaty produkcji instrumentów recyklingowych.

 

20.08 / sobota

LUPERMAN

Tomek Buszewski z Radia Kraków tak opowiada o Lupermanie:

Michał Wójcik wrażliwy obserwator rzeczywistości, którego można spotkać przy Kładce Ojca Bernatka w Krakowie z całą swoją sceną. Kiedyś gitarzysta zespołu Via Rei, facet obdarzony wieloma talentami – dziś jak sam mówi: „Skończyłem na ulicy”. Decyzja ta wymagała odwagi, ale tej Michałowi nie brakuje. Granie na „street`cie” to nie ujma na honorze, ani plama w bogatym muzycznym CV. Gdy poznałem Go, zespół Via Rei stanowił, moim zdaniem, czołówkę bandów, które dawały do myślenia, nie były czarno-białe. Ta wielowymiarowość Lupermana jest Jego znakiem wodnym. Nie dało się z zespołem? Daje radę sam. Wykorzystując dobrodziejstwa XXI wieku sam sobie zagra, zaśpiewa… a całość jest na wysokim poziomie i nie mam tu na myśli tylko względów technicznych. Poza wszystkim… łapcie Jego energię, zatrzymajcie się, posłuchajcie. Będziecie bogatsi po tym spotkaniu….

 


Projekt dofinansowany jest ze środków Gminy Stalowa Wola.


LETNIA SCENA ROZWADOWSKIEGO SOKOŁA

 

24.07 / SOMETHINGSKI TRIO

7.08 / T.ETNO

20.08 / LUPERMAN

GODZ. 20.00

Ogródek za budynkiem
Rozwadowskiego Domu Kultury „Sokół”

WSTĘP WOLNY

 Mapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha