Wsparcie udzielone w ramach funduszu Creators for Ukraine

Stalowa Wola, jedno z większych miast w województwie podkarpackim, gości i wspiera wielu uchodźców z objętego wojną kraju. Od pierwszych dni ataku na Ukrainę, zauważalna jest ich obecność, a spory udział w tej grupie stanowią rodziny z dziećmi. W odpowiedzi na tą sytuację, podjęliśmy działania wspierające uchodźców.

Między innymi zapoczątkowaliśmy współpracę z instruktorami prowadzącymi zajęcia artystyczne dla dzieci i młodzieży, w języku ukraińskim. Zajęcia teatralne i plastyczne prowadzone przez aktorkę Oleksandrę Yavnę Martyshchuk i Tetyanę Yagodkinę. Obydwie grupy liczyły po 10 – 15 ukraińskich dzieci, wspólna praca pozwoliła na normalizację życia, łagodzenie stresów i rozwój talentów. Sezon artystyczny 2022/2023 pracowni plastycznej MDK prowadzonej przez Agatę Magdziak zakończył Miniwernisaż AMATOPASJA 21. Były tam były tam prezentowane prace dzieci z Ukrainy, z którymi od kwietnia pracuje Tetyana Yagodkina, artystka z Kijowa.

AMATOPASJA 21 – miniwernisaż

Miejski Dom Kultury otrzymał wsparcie udzielone w ramach funduszu Creators for Ukraine zarządzanego przez CISAC we współpracy z ZAiKS-emMapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha