„Polsko, nie jesteś ty już niewolnicą” – program muzyczno-poetycki

2 listopada 2022 / sobota / godz. 15.00
Rozwadowski Dom Kultury „Sokół”
WSTĘP WOLNY za zaproszeniami / do odbioru w RDK „Sokół” /

„Polsko, nie jesteś ty już niewolnicą” – cytat zaczerpnięty z wiersza Leopolda Staffa stał się tytułem programu muzyczno poetyckiego przygotowanego przez Rozwadowski Dom Kultury „Sokół” z okazji 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Będziemy mogli usłyszeć pieśni i piosenki patriotyczne, legionowe w wykonaniu dzieci i młodzieży uczęszczających na zajęcia w RDK „Sokół” oraz Chóru „Cantus” z MDK w akompaniamencie Bartosza Kanacha. A to wszystko przeplecione wierszami Wisławy
Szymborskiej, Marii Konopnickiej, Antoniego Słonimskiego, Leopolda Staffa, Władysława Bejzy i Jonasza Kofty w wykonaniu aktorek i aktorów Teatru „Sokół”.

Niech te kilka wspólnych chwil będzie okazją do refleksji czym jest niepodległość, czy to przywilej czy też obowiązek. Czy niepodległość jest dana raz na zawsze i co to znaczy być patriotą?

Zaproszenia do odbioru w RDK „Sokół”.

„Polsko, nie jesteś ty już niewolnicą”
program muzyczno-poetycki

wystąpią:

Aktorki i aktorzy Teatru „Sokół”
Dzieci i młodzież z grup artystycznych RDK „Sokół”
Chór „Cantus”