Jarmark Bożonarodzeniowy w Rozwadowie – Otwieramy odnowiony Rynek

9-11 grudnia 2022
Rynek w Rozwadowie

Jarmark po latach ponownie zawita do Rozwadowa. Serce tego niegdyś handlowego miasteczka biło w rytm cotygodniowych targów w Rynku i jego okolicach. 11 grudnia Rozwadowski Jarmark Bożonarodzeniowy, zorganizowany na zrewitalizowanej płycie tutejszego Rynku, otworzy nowy rozdział w historii miejsca, którego historia sięga 1690 roku.

[zobacz wpis – Rozwadowski Jarmark Bożonarodzeniowy – jak dojechać?]

Jarmark Bożonarodzeniowy w Rozwadowie zapowiada się niezwykle bogato. Na płycie rynku pojawi się blisko 90 wystawców oferujących swoje towary: tradycyjne rękodzieło, świąteczne smakołyki i ozdoby. Przedsiębiorcy, których działalność skupiona jest w kamieniczkach wokół Rynku: sklepiki, punkty usługowe, restauracje i cukiernie również na ten dzień przygotowują specjalną ofertę i z chęcią ugoszczą w swoich progach odwiedzających jarmark. Staną też w szranki w konkursie na najładniej ozdobioną witrynę.

Mamy też potwierdzoną widomość, że rozwadowski Rynek odwiedzi Mikołaj ze swoją świtą. Ale tym razem nie saniami ciągniętymi przez renifery, a specjalnymi świątecznymi bicyklami. Mikołajowi bowiem bardzo spodobały się rowerowe tradycje naszego miasta. Ciekawostek związanych z rowerami będzie więcej. W strefie animacji, poza świątecznymi warsztatami dla dużych i małych, zarezerwowane jest także miejsce dla kolejki elektrycznej oraz energoroweru! Ten szczególny pojazd zasilany siłą naszych mięśni rozświetlać będzie tradycyjną choinkę. Zachęcamy więc już dziś do szlifowania swojej formy, bowiem tę niezwykłą odmianę bicykla uruchomi sam św. Mikołaj, by później zaprosić wszystkich chętnych do produkcji ekologicznej energii.

Z jarmarkowej sceny rozlegnie się natomiast rozwadowskie kolędowanie. Do udziału w nim żywo przygotowują się tutejsze przedszkolaki z Przedszkola nr 5 oraz „Baśniowego Świata”, a także uczniowie „Dziewiątki” i „Ekonomika”. Zasilą je lokalne zespoły, także te z Rozwadowskiego Domu Kultury „Sokół”.

Nie zabraknie też bożonarodzeniowego akcentu w postaci żywej szopki z Kochan. Stowarzyszenie Przyjazna Dłoń zachęca zaś mieszkańców, nie tylko Rozwadowa, do wzięcia udziału w konkursie na najładniejszą szopkę bożonarodzeniową.

Uroczystości związane z otwarciem zrewitalizowanego Rynku rozpoczną się jednak już 9 grudnia.

W piątkowy wieczór w Klasztorze Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów wybrzmi „Pieśń o Rozwadowie” w wykonaniu zespołów artystycznych Miejskiego Domu Kultury: Chóru Lasowianka, Nadsańskiej Orkiestry Kameralnej z Chórem pod dyrekcją Edwarda F. Horoszko oraz zaproszonych gości.

W niedzielne przedpołudnie o godz. 11.00 zapraszamy do Kościoła Farnego na uroczystą Mszę Świętą w intencji pokoju i pomyślności mieszkańców Rozwadowa i Stalowej Woli. Po Mszy nastąpi przemarsz na płytę zrewitalizowanego Rynku i jego oficjalne otwarcie po remoncie.

9 grudnia 2022 / piątek
godz. 19.00 – Klasztor Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów
Pieśń o Rozwadowie – koncert zespołów artystycznych Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli: Chóru Lasowianka, Nadsańskiej Orkiestry Kameralnej z Chórem pod dyr. Edwarda F. Horoszko oraz zaproszonych Gości

11 grudnia 2022 / niedziela

godz. 11.00 – Kościół Farny w Rozwadowie
Msza Święta w intencji pokoju i pomyślności mieszkańców Rozwadowa i Stalowej Woli

ok. godz. 12.00 (po Mszy Świętej)
Przemarsz na płytę zrewitalizowanego Rynku w Rozwadowie

godz. 12.15
Uroczyste otwarcie zrewitalizowanego Rynku w Rozwadowie

godz. 13.00 – 20.00
Jarmark Bożonarodzeniowy w Rozwadowie

niemal 90 wystawców ● wizyta św. Mikołaja ● żywa szopka z Kochan ● rozwadowskie kolędowanie ● Kapela Rozwadowska ● energorower ● konkurs szopek bożonarodzeniowych ● konkurs na najładniejszą witrynę ● i wiele innych atrakcji!Mapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha