II Lasowiacki Festiwal Rzemiosła

16 lipca 2023
godz. 14.00 – 20.00
Plac Piłsudskiego w Stalowej Woli

W tym roku Miejski Dom Kultury po raz drugi zorganizuje Lasowiacki Festiwal Rzemiosła. Będzie on towarzyszył IV Lasowiackiemu Festiwalowi Pierogów. Obydwa wydarzenia zaplanowano na 16 lipca.

W II Lasowiackim Festiwalu Rzemiosła wezmą udział przedstawiciele różnych zawodów: tych, które już odeszły lub właśnie odchodzą w niepamięć, jak kowalstwo, garncarstwo, plecionkarstwo, bibułkarstwo czy hafciarstwo, ale też i tych, zwłaszcza z branży spożywczej, które prężnie rozwijają się wykorzystując ogromne zainteresowanie produktami naturalnymi, wytwarzanymi metodami tradycyjnymi.

Lasowiacy to lud bardzo praktyczny i kreatywny. Wytwarzali drobne narzędzia, naprawiali te zakupione na jarmarkach. W kwestii produkcji żywności byli właściwie samowystarczalni. Będzie się można o tym przekonać właśnie podczas II Lasowiackiego Festiwalu Rzemiosła przygotowywanego przez stalowowolski MDK we współpracy z Klastrem Lasowiackim.

Do udziału w wydarzeniu zapraszamy podmioty zajmujące się tradycyjnym rzemiosłem. Termin zgłaszania się upływa 5 lipca 2023 roku.

 

Zgłoś swój udział —–> FORMULARZ

.

II Lasowiacki Festiwal Rzemiosła

16 lipca 2023/godz. 14.00 – 20.00

Plac Piłsudskiego

.

Do pobrania:

REGULAMIN

KARTA ZGŁOSZENIA – wersja nieedytowalna/PDF

KARTA ZGŁOSZENIA – wersja edytowalna/Word

RODO


Zadanie dofinansowane ze środków budżetu Powiatu StalowowolskiegoMapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha