„MY, STALOWA LOVA” – spektakl na finał warsztatów teatralnych z Moniką Janik-Hussakowską

2 lipca 2023 / niedziela
godz. 19.00
Rozwadowski Dom Kultury „Sokół”
wstęp wolny

W najbliższą niedzielę, 2 lipca o godz. 19.00 zapraszamy do Rozwadowskiego Domu Kultury „Sokół” na spektakl „My, Stalowa Lova”, który wieńczy i podsumowuje, trwające od końca maja, intensywne warsztaty teatralne z Moniką Janik-Hussakowską.

Sztuka opowiada – po prostu – o naszym mieście, o jego blaskach i cieniach, o wyjątkowych miejscach i zdarzeniach, a także o codzienności i zmaganiu się z nią. Jednak co najważniejsze, opowiada o nas samych, stalowowolanach i stalowowolankach, o naszej perspektywie widzenia swojej małej ojczyzny i o dostrzeganiu jej wyjątkowości.

Reżyserką, jak i autorką scenariusza jest Monika Janik-Hussakowska. Scenariusz przedstawienia zawiera jej autorskie teksty, a także fragmenty twórczości literackiej stalowowolskich pisarzy i poetów.

Na ostateczny kształt scenariusza duży wpływ mieli również sami aktorzy i aktorki, a w zasadzie przeprowadzane z nimi rozmowy. Dzięki temu, że w większości to mieszkańcy Stalowej Woli (choć nie tylko), na dodatek stanowiący bardzo różnorodną grupę, sztuka opowiada o „widzeniu” naszego miasta z wielu pespektyw.

Podczas spektaklu będziemy chcieli postawić przed widzami kilka pytań, na które my, w trakcie prób próbowaliśmy odpowiedzieć. Jedno z nich brzmi: gdzie Stalowa Wola ma centrum? Mieszkańcom innych miast takie pytanie może wydawać się banalne, ale dla nas, stalowowolan, znalezienie na nie odpowiedzi wymaga długich rozmów, a teatr to przecież rozmowa. I dlatego serdecznie na nią zapraszamy. – tak do uczestnictwa w finale przedsięwzięcia zachęca jego inicjatorka.

Spektakl „My, Stalowa Lova” jest podsumowaniem warsztatów aktorskich, prowadzonych przez Monikę Janik-Hussakowską, stalowowolankę, która na realizację przedsięwzięcia otrzymała stypendium twórcze Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.

Monika Janik-Hussakowska – aktorka teatralna, filmowa i dubbingowa, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej na wydziale aktorskim. Na deskach teatralnych stworzyła ponad 20 ról. Laureatka Specjalnej Nagrody Aktorskiej na Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Aktorskiej w Kaliszu oraz Nagrody im. Prof. Jana Ciechowicza dedykowanej młodym, rokującym wielkie nadzieje artystom. Stypendystka ZAiKSu oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w dziedzinie kultury. Autorka scenariuszy teatralnych. Rok temu zadebiutowała również w roli reżyserki. Stalowowolanka, mocno związana od dziecka z Miejskim Domem Kultury w Stalowej Woli, z którym z ogromną radością wciąż współpracuje.

Projekt realizowany w ramach stypendium twórczego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.

www.podkarpackie.plMapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha