V Historiada poświęcona Witoldowi Habdank-Kossowskiemu – interaktywny turniej wiedzy Quizspotter

2 maja 2024 / czwartek
godz. 17.00
Plac Piłsudskiego / scena plenerowa „Majówki w Stalowej Woli”

W gronie osób, które pozostawiły swój ślad na nowopowstającej Stalowej Woli znalazł się Witold Habdank-Kossowski – pedagog, organizator szkolnictwa, poeta i żołnierz. W tym roku przypada 130. rocznica Jego urodzin i 70. śmierci. Z tej okazji oraz w uznaniu zasług Rada Miejska ustanowiła rok 2024 w Stalowej Woli Rokiem Witolda Habdank-Kossowskiego.

Ten pierwszy dyrektor Państwowego Gimnazjum i Liceum w Stalowej Woli był wychowawcą i przyjacielem młodzieży, a także organizatorem tajnego nauczania. Wśród swoich uczniów budził podziw nie tylko za staranny wygląd, ale również za wykłady odwołujące się do wyobraźni. Skąd one? Pewnie dlatego, iż nieobce mu było poetyckie spojrzenie na świat. Za swoją działalność, oprócz wdzięczności wychowanków, musiał także znosić represje okresu stalinowskiego.

Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli wraz z Muzeum Regionalnym, wpisując się w cykl przedsięwzięć związanych z Rokiem Witolda Habdank-Kossowskiego, zapraszają do udziału w dedykowanej tej wybitnej postaci V Historiadzie – Teście Wiedzy o Regionie Stalowowolskim. Konkurs, w formie interaktywnego turnieju wiedzy „Quizspotter”, odbędzie się 2 maja o godzinie 17.00 podczas „Majówki w Stalowej Woli”. Do wygrania cenne nagrody. Zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z regulaminem oraz zgłoszenie udziału poprzez FORMULARZ INTERNETOWY.

REGULAMINMapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha