II Lasowiacki Festiwal Pierogów

21 lipca 2019
Plac Piłsudskiego w Stalowej Woli
zgłoszenia do 17 lipca 2019

W niedzielę 21 lipca Plac Piłsudskiego w Stalowej Woli zapełnią stragany z pierogami. Kulinaria przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z okolicznych miejscowości gwarantują wszelkie tradycyjne smaki, choć smakoszy zaskoczą też pewnie nowymi propozycjami. Zarówno Koła Gospodyń Wiejskich, jak i przedsiębiorcy czy restauratorzy swoje najsmaczniejsze pierogi oddelegują do konkursu „O Złotą Misę”.

Pierogowemu szaleństwu doda smaku kulturalny sos. Na festiwalowej scenie wystąpią:  Polska Grupa Taneczna „Piast” z Las Vegas – uczestnik XVIII Światowego Festiwalu Polonijnych Zespołów Folklorystycznych Rzeszów’2019, stalowowolscy „Lasowiacy” w wielu odsłonach oraz zespoły artystyczne kierowane przez Edwarda Horoszko. Obejrzymy też pokaz mody prezentujący kolekcję wieczorową z aplikacjami inspirowanymi lasowiackimi haftami. A na finał z przytupem do tańca zagrają „Czarne Lwy z Przedmieścia”.

Skwer wokół fontanny zajmie natomiast „Lasowiackie podwórko”. Na ulokowanym tam stoisku „Chińskie pierożki Liugong Li” goście specjalni Festiwalu – ekipa firmy Liugong, zaprosi do degustacji swojej wersji festiwalowej potrawy. Ponadto z Panem Li będzie można poznać chiński sposób na robienie pierogów.

Zapraszamy!

Projekt dofinansowano z budżetu Powiatu Stalowowolskiego

II Lasowiacki Festiwal Pierogów

21 lipca 2019

Stalowa Wola / Plac Piłsudskiego

Plac Piłsudskiego

15.00 – Kiermasz pierogów

Scena główna

15.00 – Rozpoczęcie II Lasowiackiego Festiwalu Pierogów

15.10 [zmiana godziny koncertu z 15.30] – Melodie naszych sąsiadów – w koncercie wystąpią: Chór Dworski, Grupa Wokalna „Pałacyk Michla”, Nadsańska Orkiestra Kameralna pod dyr. Edwarda Horoszko

17.00 – 19.00 – LAS[owiacki] Vegas – w koncercie wystąpią: Polska Grupa Taneczna „Piast”
z Las Vegas oraz zespoły artystyczne Miejskiego Domu Kultury: Zespół Pieśni i Tańca Lasowiacy im. Ignacego Wachowiaka, Chór ZPiT Lasowiacy, Kapela Lasowiacka,
a także Młodzieżowa Kapela Ludowa

18.00 – Ogłoszenie wyników konkursu „O Złotą Misę”

19.00 – #poLasowiacku Moda codzienna i wieczorowa z regionalnym charakterem – pokaz kolekcji Fundacji Ga Mon/ Justyna Wesołowska

19.30 – Potańcówka z przytupem – zagrają „Czarne Lwy z Przedmieścia”

Skwer wokół fontanny

15.00 – 20.00 – Lasowiackie podwórko:

• Chińskie pierożki Liugong Li   / GOŚĆ SPECJALNY
  • Mleczna zagroda
  • Babcina kuchnia
  • Warsztaty lepienia pierogów dla dzieci
  • Apetycznie i zielono
  • Lasowiackie hafty
  • Pokaz lepienia w glinie
  • Familijna chemia i fizyka kuchenna

21 lipca na Placu Piłsudskiego odbędzie się kiermasz oraz konkurs “O Złotą Misę” – będą o nią rywalizować Restauratorzy oraz Koła Gospodyń Wiejskich, prezentując swoje najlepsze wyroby.

Do pobrania:

Regulamin II Lasowiackiego Festiwalu Pierogów

KARTA ZGŁOSZENIA

Zgłoszenia udziału można przesyłać do dnia 17 lipca 2019 na adres lasowiackiepierogi@gmail.com