Kompozycja multimedialna „Rejs do pamięci” – Paweł Bajek

15 czerwca 2018
piątek / godz. 20.00
Spółdzielczy Dom Kultury w Stalowej Woli

W 2017 roku Paweł Bajek wydał autorską płytę „Rejs do pamięci” składającą się z pięciu utworów, mieszczących się w kategorii muzyki filmowej. Inspiracją do napisania muzyki były liczne podróże po Europie, bogatej w różnorodną kulturę oraz wyobrażenia autora. Cechuje ją rozmach i bogate instrumentarium. Sam wykonał kompozycję, aranżację, realizację dźwięku oraz większość utworów na płycie z wykorzystaniem instrumentów klawiszowych, perkusyjnych, fletu prostego i harmonijki ustnej.

Paweł Bajek

Stalowowolski kompozytor młodego pokolenia, jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Zajmuje się głównie komponowaniem, aranżowaniem, produkcją muzyczną, muzykoterapią oraz nauczaniem małych dzieci. Jest autorem różnych kompozycji na składy orkiestrowe i mniejsze zespoły. Obecnie zajmuje się głównie pisaniem muzyki filmowej. Został uhonorowany nagrodą miasta Stalowej Woli „Gałązka Sosny” za rok 2017 w kategorii: debiut artystyczny.