Koncert Bartasa Szymoniaka „ALARM 44” w 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

Podczas sobotnich uroczystości na tarasie Miejskiego Domu Kultury o godzinie 18.00 wystąpi Bartas Szymoniak z koncertem „ALARM 44” w 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Bartas Szymoniak to artysta nietuzinkowy. Twórca własnego stylu BEATROCK, gatunku łączącego elementy beatboxu, wokali i żywych instrumentów. Absolwent Wydziału Jazzu AM w Katowicach, laureat programu „IDOL”, frontman legendarnego zespołu „Sztywny Pal Azji” (2008-2015).

Wszystkie dźwięki tworzy na żywo sam, własnym aparatem mowy (bas, perkusja, trąbki, śpiew, itd.) a następnie zapętla na tzw. looper. Dźwięk po dźwięku, warstwa po warstwie. Towarzyszy mu jedynie multiinstrumentalista -Michał Parzymięso. Duet stał się prawdziwym odkryciem, zagrał dotychczas ponad 300 koncertów. Album „Alarm” wydany w marcu 2017r.,jest pierwszą tego typu płytą w Polsce nagraną jedynie za pomocą własnego aparatu mowy Bartasa i na gitarze Michała Parzymięso. Płyta obok „Powstania” LaoChe i „Jestem przestrzeń” Moniki Borzym, zaliczana jest obecnie do najważniejszych w tej tematyce, stała się ważnym elementem edukacyjnym i nominowana została do nagrody „Strażnika historii”.Album wybrzmiał podczas wielu ważnych z punktu historyczno-kulturowego wydarzeń, m.in. koncert “Miasto Pamięci” (wspólnie z zespołem Luxtorpeda) czy „Niezłomnym – honor” (TVP).
Artysta współpracował m.in. z Marcinem Wyrostkiem, Vieniem, Sławkiem Uniatowskim, Skubasem czy zespołem BIG CYC.
Podczas sobotniego występu usłyszymy utwory, których autorami tekstów są m.in. polscy poeci: K.K. Baczyński, A. Słonimski, T. Gajcy czy B. Leśmian.

Mając na uwadze bezpieczeństwo i aktualne wytyczne sanitarne prosimy o rezerwację miejsc drogą internetową.

Dokonanie rezerwacji i uczestnictwo w imprezie jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU

Wygenerowany dokument rezerwacji należy wydrukować LUB zapisać na urządzeniu mobilnym, a następnie okazać przed wejściem na wydarzenie.

>> REZERWUJ <<