„Legenda o panu Twardowskim” – Teatr Lalkowy „Przytulanka”

Obchodzony 1 czerwca Dzień Dziecka tradycyjnie już chcemy zaznaczyć akcentem teatralnym. Dlatego też zapraszamy serdecznie na „Legendę o panu Twardowskim” – najnowszą premierę Teatru Lalkowego „Przytulanka”.

Przedstawienie na podstawie znanej legendy polskiej to jej swobodna adaptacja, ukazująca marzenia o tym, by być zawsze młodym i bogatym.

Sztuka pokazuje też, że są jednak wartości dużo cenniejsze niż złoto. Należą do nich miłość i potrzeba bycia użytecznym dla innych. Do legendy, obok mieszkańców Krakowa,
wprowadzone zostały również postacie Kota i Koguta, które upiększają akcję zabawnymi dialogami.

Rymowany tekst, muzyka i scenografia to dzieło Janiny Wań, lalki – Lidii Biernat i pracowni krawieckiej Miejskiego Domu Kultury.

Aktorzy i animatorzy: Jerzy Augustyński, Joanna Orenkiewicz, Mateusz Łojek, Maria Łojek, Danuta Kazanecka, Jolanta Revuelta, Elżbieta Pikus, Teresa Makar, Teresa Samela, Anna
Curyło, Janina Wań.
1 czerwca 2021 / wtorek