Martin Labazevitch / Rafał Jezierski – recital

Wychwalany przez krytyków w Europie, Ameryce Południowej i w Stanach Zjednoczonych za swój liryzm, intensywność gry i wirtuozerię pianista – uhonorowany tytułem Ambasadora Stalowej Woli – Martin Labazevitch wystąpi z recitalem w niedzielę 19 stycznia w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli.
Na scenie towarzyszyć mu będzie wiolonczelista, drugi koncertmistrz orkiestry Orquesta de la Comunitat Valenciana oraz profesor wizytujący w Conservatorio Profesional de la Musica w Walencji – Rafał Jezierski.
Obaj artyści pochodzą z Polski. Urodzony w Stalowej Woli Martin Labazevitch studiował w Państwowym Konserwatorium w Odessie na Ukrainie u Anatolija Kardaszewa, po czym wyemigrował do Stanów Zjednoczonych. I to właśnie tam przecięły się ścieżki artystyczne muzyków. Obaj są bowiem absolwentami tej samej uczelni – Manhattan School of Music w Nowym Jorku.
Podczas stalowowolskiego koncertu zaprezentują utwory na fortepian i wiolonczelę. Będą to Wariacje na temat słowacki Bohuslava Martinu oraz sonaty na wiolonczelę i fortepian Siergieja Prokofjewa oraz Siergieja Rachmaninowa.

Martin Labazevitch / Rafał Jezierski
recital