Naukowa zabawa dla wszystkich – Politechnika Dziecięca w Stalowej Woli zaprasza na wykład otwarty!

Zapraszamy wszystkich małych i dużych, pasjonatów nauki i nie tylko, na wykład otwarty Politechniki Dziecięcej w Stalowej Woli. Wstęp wolny.

Już w niedzielę 14 stycznia o godzinie 10.00 scena w Miejskim Domu Kultury zostanie przejęta przez Szalonych Naukowców z Laboratorium Pana Korka. Prowadzący wykład pt. „Brr… bardzo zimno” zapewniają, że będzie dużo doświadczeń dotyczących związku temperatury, ciśnienia i objętości dla gazów. Temperatura spadnie sporo poniżej zera, lecz z pewnością nie na widowni. Gorące naukowe emocje są zagwarantowane! Organizatorzy do udziału zapraszają serdecznie wszystkich mieszkańców miasta i powiatu stalowowolskiego.

Wykład odbywa się w ramach działań Filii Politechniki Dziecięcej w Stalowej Woli, a organizowany jest przez Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza”, przy wsparciu Miejskiego Domu Kultury, Urzędu Miasta Stalowa Wola oraz Starostwa Powiatowego. Filia Politechniki Dziecięcej W Stalowej Woli działa od października 2015 roku, dzięki finansowaniu miasta i starostwa.

Zajęcia Politechniki Dziecięcej odbywają się od października 2009 roku, kiedy to po raz pierwszy ruszył semestr w Rzeszowie. Wykłady odbywają się także w czterech Filiach: Mielcu, Dębicy, Ustrzykach Dolnych i Stalowej Woli. W Ustrzykach Dolnych zajęcia skierowane są do dzieci z gminy Ustrzyki Dolne, w Mielcu dla wszystkich mieszkających w powiecie mieleckim, w Dębicy z powiatu dębickiego, a w Stalowej Woli zamieszkałych na terenie powiatu stalowowolskiego. Liczba uczestników zajęć w Rzeszowie oraz Filiach przekroczyła 12 tysięcy.

Więcej informacji dotyczących zajęć Politechniki Dziecięcej znajduje się na stronie www.dolina-wiedzy.pl/pd