“Piękna nasza Polska cała” oraz “Świat zabytków w miniaturze” – wernisaż

Zbigniew Światowiec – z wykształcenia inżynier elektronik, z zainteresowania człowiek wielu zawodów. Już w szkole średniej zakładał i prowadził Dyskusyjny Klub Filmowy w ówczesnym Zakładowym Domu Kultury w Stalowej Woli. Na studiach na Politechnice Śląskiej w Gliwicach prowadził audycje w studenckim radiu, bawił studentów funkcjonując jako klubowy i środowiskowy DJ, współzarządzał miejscowym DKF, organizował imprezy kulturalne, turystyczne, sportowe. Po studiach uzyskał w Dęblinie stopień podporucznika w wojskach lotniczych (w rezerwie), wrócił do Stalowej Woli, pracował wiele lat w zawodzie elektronika (specjalisty od aparatury badawczej) w ówczesnym OBRMZiT, tam też organizował jeden z pierwszych w Stalowej Woli Dział Reklamy w firmie, która musiała dostosować się do gospodarki rynkowej. Przez kilka lat dowodził służbami reklamowymi w Hucie Stalowa Wola, zarządzał wydawnictwem „Sztafeta”, funkcjonując jednocześnie jako dziennikarz i fotoreporter. Ma w swoim dorobku m.in. kilkadziesiąt wywiadów z gwiazdami estrady i kina, jest autorem kilku publikacji (m.in. albumy dla Zaleszan, Aeroklubu STW, Pysznicy, Informator Seniora), do których pisał teksty i dostarczał zdjęcia. Oprócz tych wszystkich zajęć już od wczesnego dzieciństwa pasjonuje się modelarstwem kartonowym.

Po latach sklejania setek samolotów, okrętów czy samochodów zafascynowało go tworzenie modeli obiektów architektonicznych, których kilkadziesiąt będzie można obejrzeć na wystawie. Dodatkiem do wystawy modeli będzie niewielka galeria zdjęć z różnych rodzinnych wycieczek. Jest to rozszerzenie jego facebookowej galerii „Piękna nasza Polska cała”, bo fotografia to kolejna, choć nie do końca spełniona pasja. Inne, też warte dopisania do powyższej listy hobby to: amatorska gra w koszykówkę, dobra książka, film, teatr, różna muzyka – stąd też jego obecność na niemal wszystkich koncertach w MDK czy Szkole Muzycznej.

Wystawa będzie otwarta od 24 kwietnia do 18 maja.

Serdecznie zapraszamy do GALERII TŁO.

Wernisaż wystaw Zbigniewa Światowca
Piękna nasza Polska cała /fotografia/
Świat zabytków w miniaturze /modele znanych obiektów historycznych/

Świat zabytków w miniaturze-zaproszenie