Podwieczorek przy fortepianie – Paulius Andersson i Rune Leicht Lund

16 września 2018
sala widowiskowa
bilety – 10 zł
rodzinny – 20 zł (maksymalnie dla 4 osób)

Wraz z wrześniem do Miejskiego Domu Kultury wracają Podwieczorki przy fortepianie. Tym razem mamy przyjemność gościć dwóch młodych pianistów, laureatów Międzynarodowego Forum Pianistycznego „Bieszczady bez granic”. Po raz pierwszy na naszej scenie wystąpi Rune Leicht Lund, utalentowany 14-latek z Danii, laureat licznych nagród na międzynarodowych festiwalach. Natomiast Paulius Andersson jest już znany stalowowolskiej publiczności. Po raz pierwszy gościł w Stalowej Woli w 2011 r., kiedy to koncertował w różnych miastach w Polsce, Słowacji i na Ukrainie, w lutym 2016 r. mieliśmy okazję wysłuchać  V Koncertu fortepianowy Es-dur Ludwiga van Beethovena. Tym razem pianista zaprezentuje sonatę A-dur nr 6, op. 82 Siergieja Prokofjewa.

„Podwieczorek przy fortepianie” to propozycja dla każdego, nie tylko melomanów, do spotkania z muzyką i znajomymi w niedzielne popołudnie w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury. Wykonawcami są młodzi, zdolni pianiści, muzycy i śpiewacy, często pochodzący ze Stalowej Woli, którzy rozpoczynają kariery artystyczne. Pasja, zaangażowanie, entuzjazm artystów emanujące ze sceny, wyzwalają wśród publiczności serdeczną atmosferę.

PROGRAM:

Siergiej Prokofjew –  Sonata A-dur nr 6, op. 82