Styczniowe projekcje – Seans Pod Palmą

To propozycja kina alternatywnego ciesząca się dużym powodzeniem widzów od chwili jej debiutu jesienią 2007 roku. Początkowo, starając się o zgodność z nazwą, były to pokazy filmów egzotycznych (w tym produkcji z Bollywood), które adresowane do studentów i młodzieży szkolnej, miały wnosić odrobinę słońca i radości w długie jesienno-zimowe wieczory. Z czasem program wtorkowych projekcji o godzinie 20 ewoluował w kierunku kina klasycznego oraz filmów ambitnych. Od 2011 roku organizowane są pokazy w ramach Festiwalu Polskich Filmów Krótkometrażowych – Short Waves. Od początku swojej działalności „Seans pod Palmą” tworzy wizerunek kina otwartego na propozycje widza.

Atrakcyjne ceny biletów: 10 zł – bilety normalne, 5 zł – bilety ulgowe: przysługują uczniom, studentom, rencistom, emerytom, osobom bezrobotnym



Over the Limit
8 stycznia 2019

20-letnia Rosjanka Margarita Mamun trenuje gimnastykę artystyczną. W przygotowaniach do olimpiady w Rio de Janeiro pomagają jej dwie trenerki, reprezentujące różne podejścia do sportowego sukcesu i wchodzące z bohaterką w odmienne relacje. Film w emocjonalny sposób opowiada o psychicznych kosztach, jakie niesie ze sobą uprawianie wyczynowego sportu. Pokazuje, jak dążenie do mistrzostwa łączy się z brutalnym hartowaniem charakteru zawodniczki.


Winni
15 stycznia 2019
Rutynowy wieczór przy telefonie alarmowym. Operator odbierający dziś połączenia – były funkcjonariusz policji – z niecierpliwością czeka na zbliżający się koniec zmiany. Pijani imprezowicze, niedzielni kierowcy, blokujący numer żartownisie – irytacja policjanta rośnie, do momentu, kiedy odbiera telefon od spanikowanej kobiety. Została porwana, a samochód, w którym się znajduje, jedzie w nieznanym kierunku. Gdy połączenie zostanie gwałtownie przerwane, mężczyzna nie opuszczając pokoju rusza kobiecie na ratunek, polegając wyłącznie na swoim doświadczeniu, intuicji i… telefonie.


Chef Flynn – najmłodszy kucharz świata
22 stycznia 2019

Bohaterem fascynującego dokumentu Camerona Yatesa jest tytułowy Chef Flynn – cudowne dziecko amerykańskich kulinariów; nastolatek, który zdobył szturmem ekstremalnie wymagający świat nowojorskich restauracji. Wspierała go w tym bohaterka drugiego planu, czyli matka, której postać kieruje opowieść o spełnionym amerykańskim śnie w stronę psychologicznego thrillera. Jest to więc w równym stopniu rzecz o samorodnym talencie i pasji, jak i o rodzicielstwie i skomplikowanych rodzinnych relacjach. Całość zaś doskonale przyprawiają wątki: edukacji (jak rozwijałyby się dzieci, gdyby pozwolić im robić to, co naprawdę je interesuje?), niesłychanie konkurencyjnym biznesie restauracyjnym (błyskawiczny sukces młodego kucharza jest nie w smak wielu szefom), czy mediach, które z równą łatwością namaszczają, co strącają swoje gwiazdy.

 


Kraina wielkiego nieba
29 stycznia 2019
Jeanette i Jerry są tylko z pozoru szczęśliwym małżeństwem. Właśnie przeprowadzili się do domu na przedmieściach, ale w nowym miejscu czekają na nich stare problemy. Jerry po raz kolejny woli uciec, niż zmierzyć się z trudnościami. Kiedy wyjeżdża na kilka miesięcy gasić niebezpieczne pożary lasów, Jeannette zostaje sama z dorastającym synem. Zagubiona kobieta wdaje się w romans, który jednak tylko na chwilę pozwala jej poczuć się dziewczyną, jaką była kiedyś – szaloną, atrakcyjną i pełną życia.




Mapa Dojazdu

Napisz do nas



Przepisz kod antyspamowy: captcha