Tango” Sławomira Mrożka – premiera Amatorskiego Teatru Dramatycznego im. Józefa Żmudy

„Tango” Sławomira Mrożka to jeden z najważniejszych utworów współczesnej dramaturgii. Utrzymany w stylistyce groteski porusza wiele kwestii, poczynając od obyczajowych, poprzez społeczne, a na politycznych kończąc. Dramat Mrożka ma wydźwięk uniwersalny. Dotyka odwiecznego zagadnienia konfliktu pokoleń, upadku moralnego współczesnego świata, genezy władzy totalitarnej. Jest krytycznym spojrzeniem na postęp.

Rozwój społeczeństw wcale nie pociąga za sobą doskonalenia moralności, wręcz przeciwnie: dawne obyczaje często traktowane są jako relikt przeszłości, a przez to nierzadko zwalczane. Największe korzyści odnoszą z tego brutalni nihiliści, dla których najważniejszą pokusą jest władza absolutna.

„Tango” pokazuje dążenie do władzy, które w świecie pozbawionym wartości i bezgranicznie tolerancyjnym okazuje się być banalnie łatwe…

„Tango”

wg Sławomira Mrożka

reżyseria: Maria Bembenek

scenografia: Lidia Biernat

występują:

Filip Miłkowski / Bartłomiej Kotwica,

Magdalena Krawiec / Joanna Baran,

Maria Łojek,

Bogumiła Luberda,

Joanna Lubera,

Witold Kurzydło,

Tomasz Gotkowski

PREMIERA

25 lutego 2021 / czwartek

Miejski Dom Kultury / sala kameralna

WSTĘP ZA ZAPROSZENIAMI

26 lutego 2021 / piątek

Miejski Dom Kultury / sala kameralna

bilet: 10 zł

KUP BILET

Wszystkie wydarzenia w Miejskim Domu Kultury odbywają się z zachowaniem reżimu sanitarnego: obowiązkowe jest zakrywanie ust i nosa, zabroniona jest konsumpcja, zachowujemy jedno wolne miejsce pomiędzy widzami. Ostatni z obowiązków nie dotyczy:

• osoby, która uczestniczy w wydarzeniu z dzieckiem poniżej 13. roku życia;
  • osoby, która uczestniczy w wydarzeniu z osobą z orzeczeniem o niepełnosprawności, osobą z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności, osobą z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego lub osobą, która ze względu na stan zdrowia nie może poruszać się samodzielnie;
  • osób z jednego gospodarstwa domowego.

Do sprzedaży przeznaczonych jest 50% miejsc co oznacza 254 miejsca w dużej sali oraz 35 miejsc w sali kameralnej.

Aby móc uczestniczyć w wydarzeniach artystycznych w MDK należy zapoznać się
z „Regulaminem uczestniczenia w wydarzeniach odbywających się w MDK na czas obowiązywania obostrzeń w stanie epidemii COVID-19”, który znajduje się pod adresem TU

Obowiązkowe jest wypełnienie na miejscu i przekazanie obsłudze „Oświadczenia o stanie zdrowia i świadomości ryzyka”. Oświadczenie można również pobrać TU i przekazać obsłudze już wypełnione i podpisane.