Wirtualne obserwacje Drogi Mlecznej

Wszyscy wyczekujemy nadchodzących ciepłych dni, a co za tym idzie – coraz cieplejszych nocy, coraz dłuższych chwil na łonie natury i pod gołym niebem. Już w maju możemy zacząć spoglądać na nieboskłon w poszukiwaniu konstelacji i śledzić mapę gwiazd. Ale za czym mamy patrzeć? Czego szukać?

Jeżeli chcecie przygotować się do sezonu nocnych obserwacji, zapraszamy na majówkowe warsztaty z VR, które wprowadzą w przygodę odkrywania naszej galaktyki. To pierwsze, ale nie ostatnie takie wydarzenie w tym roku. Nauczmy się zatem podglądać nocne niebo i bądźmy gotowi na kolejne astronomiczne przygody.

Warsztaty odbędą się w niedzielę, 1 maja o godz. 21.00 w Centrum Aktywności Seniora. Poprowadzi je Stowarzyszenie KODARIUM i Pracownia Intermedialna MDK.

Zapisy poprzez formularz google: https://forms.gle/8nL6NrUucS9mBW3V9

Ilość miejsc ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń. Uczestnicy otrzymają potwierdzenie o uczestnictwie w warsztatach drogą mailową.
Wydarzenie jest przeznaczone dla dorosłych i dzieci powyżej 13 roku życia. Osoby poniżej 16 roku życia mogą uczestniczyć w wydarzeniu wyłącznie z dorosłym opiekunem.

Technologię VR dostarcza Pracownia Intermedialna MDK, która powstała w ramach projektu „Szlakiem dziedzictwa kulturowego, zabytków kultury i oferty kulturalnej MOF Stalowa Wola”

Za udostępnienie lokalu i pomoc w realizacji dziękujemy Centrum Aktywności Seniora