Performatywne czytanie dramatu „Nasza klasa” Tadeusza Słobodzianka

Rozwadowski Dom Kultury „Sokół”
ul. Rozwadowska 21, 37-450 Stalowa Wola
Terminy warsztatów:
1,2,3.09.2023 – godz. 16.00 – 19.00
8.09.2023 – godz. 17.00 – 20.00
9.09.2023 – godz. 16.00 – 20.00
10.09.2023 – finał warsztatów – plenerowe czytanie performatywne na Rynku w Rozwadowie

Na warsztaty przygotowujące do czytania fragmentów dramatu „Nasza klasa” Tadeusza Słobodzianka zapraszają Monika Janik-Hussakowska i Maria Bembenek. Zajęcia prowadzone będą w Rozwadowskim Domu Kultury „Sokół” z finałem w postaci pokazu plenerowego czytania performatywnego w niedzielę, 10 września na Rynku w Rozwadowie.

Nie bez znaczenia jest tu dobór tekstu. Utwór Słobodzianka opowiada bowiem o ludności żydowskiej, a taka aż do czasów II wojny światowej stanowiła przeważającą część mieszkańców odrębnego wówczas miasteczka – Rozwadowa. Współistnienie obok siebie dwóch odrębnych grup społecznych doprowadzało niejednokrotnie do sytuacji konfliktowych. Okazuje się, że do dziś są one żywe i tkwią niczym zadra w ludzkiej świadomości. Stąd w scenariuszu performatywnego czytania znajdą się fragmenty współczesnych komentarzy internetowych dotyczących różnych form dyskryminacji. Przekaz z nich płynący świadczy bowiem, że problem wykluczenia społecznego nadal jest aktualny.

Podczas warsztatów, oprócz pracy nad tekstem, nie zabraknie rozmów oraz wymiany doświadczeń na temat wykluczenia. Część aktorską wypełnią: ćwiczenia nad dykcją, impostacją głosu, praca nad kreatywnością i wyobraźnią.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie prosimy o wypełnienie internetowego formularza.

FORMULARZ

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Na zgłoszenia czekamy do 25 sierpnia br. Zapraszamy osoby powyżej 16 roku życia. Liczba miejsc ograniczona. O przyjęciu na warsztaty uczestnicy zostaną powiadomieni mailowo lub telefonicznie.

Warsztaty realizowane są w ramach projektu „Przebudowa i wykonanie prac konserwatorskich w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli celem efektywnego wykorzystania dziedzictwa kulturowego” dofinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (MF EOG) 2014-2021Mapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha