Chór Dziecięcy „Mały Cantus”

Chór Dziecięcy „Mały Cantus” istnieje w Miejskim Domu Kultury od 1999r. Powstanie jego było wynikiem współpracy, jaką nawiązały ze sobą dwie instytucje: Miejski Dom Kultury i Publiczna Szkoła Podstawowa nr 11. Do chóru należą dzieci z III klas chóralnych Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11 w Stalowej Woli. Po roku uczęszczania na zajęcia chóralne chłopcy z Chóru „Mały Cantus” przechodzą do Chóru Chłopięco – Męskiego „Cantus” działającego w Miejskim Domu Kultury, a dziewczynki do Chóru Dziewczęcego „Puellarum Cantus” przy PSP nr 11. Pierwszym dyrygentem „Małego Cantusa” była Agata Steczkowska, następnie Monika Szczerbińska, a od 2004 r. Katarzyna Pisera.

W repertuarze chóru znajdują się pieśni patriotyczne, ludowe, sakralne oraz piosenki dziecięce z ruchem. Chór występuje na różnego rodzaju imprezach kulturalnych w środowisku lokalnym, bierze udział koncertach charytatywnych oraz konkursach o zasięgu powiatowym i wojewódzkim.

Cykliczne koncerty Chóru „Mały Cantus”:

• Koncert pieśni patriotycznych w Klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów
  • Koncert pieśni sakralnych w dniu Św. Cecylii w Bazylice Konkatedralnej
  • Noworoczny koncert kolęd w Bazylice Konkatedralnej
  • Koncert kolęd w Miejskim Domu Kultury
  • Występ na Pikniku Charytatywnym w Klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów
  • Koncert piosenek dziecięcych dla przedszkolaków

Udział w konkursach, nagrody i wyróżnienia:

• Udział w Jarosławiu w eliminacjach do XIII Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie (2006)
  • Wyróżnienie w VIII Powiatowym Przeglądzie Zespołów Szkolnych „O gęsie pióro” w Spółdzielczym Domu Kultury w Stalowej Woli (2007)
  • Wyróżnienie w III Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Szkolnych „O gęsie pióro” w SDK (2007)
  • I miejsce w Ogólnopolskim konkursie „Z pieśnią i wierszem przez dzieje oręża polskiego” w Kutnie. Program na konkurs nagrany wspólnie z chórem „Puellarum Cantus” i chłopcami z chóru „Cantus”(2007)