Klub Seniora “Jarzębinka”

1. Janina Mazur – przewodnicząca

2. Halina Skitał – członek

3. Barbara Czachor – członek

Klub posiada nowy REGULAMIN, który został przyjęty na ogólnym zebraniu członków w dniu 08.03.2015 r.

Regulamin działania Klubu “Jarzębinka” (wersja skrócona)

Klub Seniora “Jarzębinka” został utworzony w miesiącu październiku 1997 roku. Obecnie zrzesza 71 członków. Członkami Klubu są emeryci – dawni pracownicy Huty Stalowa Wola, Spółdzielni PSS Społem oraz innych instytucji w Stalowej Woli i okolic. Spotkania w Klubie odbywają się w każdą niedzielę w godz. 16.00 – 20.00 w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli. Głównym celen Klubu “Jarzębinka” jest przełamywanie izolacji i samotności z jaką często borykają się szczególnie osoby starsze, samotne. Spotkania w Klubie ze znajomymi, koleżankami i kolegami, są znakomitym miejscem na szczere, przyjacielskie rozmowy, rady, sposobem na zdystansowanie się od codziennych problemów i trosk. Dodatkowo poprzez wplatanie w spotkania różnych form artystycznych – muzykę, śpiew, poezję, recytację – a nawet żarty, mogą one wpływać korzystnie na samopoczucie uczęszczających na nie seniorów. Uczestnictwo w Klubie jest dobrowolne i niezobowiązujące.

Zadaniem Klubu “Jarzębinka” jest:

• Kultywowanie tradycji klubowych, takich jak: imieniny członków Klubu, powitanie i pożegnanie poszczególnych pór roku, Walentynki, Święto Kobiet, Dzień Matki, Dzień Dziecka, Dzień Babci, Dzień Dziadka, Andrzejki, etc.;

• Współpraca z Miejskim Domem Kultury z okazji świąt państwowych,m organizacji Dnia Seniora oraz różnych imprez edukacyjno-kulturalnych;

• Organizacja przedstawień okazjonalnych i świątecznych;

• Współpraca i organizacja spotkań integracyjnych we współpracy z innymi Klubami Seniora;

• Organizacja ćwiczeń ruchowo-tanecznych na spotkaniach;

• Wdrażanie wolontariatu w różnych formach dla osób starszych.

Cotygodniowe spotkania – szczególnie osób starszych – mają na celu integrować emerytów, aby mogli rozwijać swoje zainteresowania i dzielić się pasjami z koleżankami i kolegami w podobnym wieku, co wpływa na ich samopoczucie i psychikę, a w konsekwencji spowalnia procesy starzenia.

sylwester 2014r. w klubie "Jarzębinka"

Honeyview_DSC06940 Honeyview_DSC06960 Honeyview_DSC06964 Honeyview_DSC06976 Honeyview_DSC06982

Mikołajki w Klubie Jarzębinka

Zabawa przebierańców w Klubie Jarzębinka