Dziecięcy Zespół Taneczny „Sikorki” i „Domino”

Dziecięcy Zespół Taneczny „Sikorki” działa w Miejskim Domu Kultury od 2012 roku i zrzesza w swoich grupach dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Celem pracy zespołu jest szeroko rozumiany rozwój motoryczny i muzyczny oraz zdobycie podstawowych umiejętności tanecznych, pozwalających na płynne przejście do innych zespołów tanecznych działających w MDK. Czyli można powiedzieć że Sikorki to „taneczne przedszkole” MDK.

Zespół aktywnie uczestniczy w kulturalnym życiu miasta prezentując swoje choreografie na różnych imprezach m. in. Mikołajkach czy Dniach Miasta Stalowa Wola.

Choreografem i instruktorem tańca jest Magdalena Sikora-Bucior. Absolwentka UMCS w Lublinie w zakresie Animacji Kultury, studiów podyplomowych KUL z zakresu edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz klasyfikacyjnych kursów w zakresie tańca. Była tancerka ZTE Volta i ZTL UMCS.

Zespół taneczny „Domino” powołany został jako odpowiedź na potrzeby dzieci i ich rodziców, ale także instruktorów tańca w MDK. Jego celem jest przygotowanie dzieci do pracy w zespołach o konkretnej specjalności czyli Mała Volta, LaVolta i Mali Lasowiacy, dlatego też proponuje zajęcia w grupach: estradowej i tańców parowych. Dzieci na zajęciach, oprócz szeroko rozumianego rozwoju motorycznego, zdobywają umiejętności z zakresu tańca klasycznego, form estradowych, polskich tańców narodowych i regionalnych, ale też tańców towarzyskich.Mapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha