Grupa Breakdance

Breakdance jest to nowa propozycja zajęć w Miejskim Domu Kultury. Grupa taneczna działa od września 2016 roku. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu, a uczestnikami są nie tylko dzieci, młodzież, ale również dorośli. Breakdance jest tańcem dynamicznym i rytmicznym, który narodził się pod koniec lat 60-tych w Nowym Jorku. Forma taneczna nadal rozwijana i wykorzystywana w innych technikach tańca. Ruchy głównie wykonywane są w parterze. Breakdance ułatwia wygimnastykowanie się i wzmocnienie ciała, a przede wszystkim pozwala wyrobić sprawność fizyczną, koordynację ruchów, poprawić wydolność organizmu i wpłynąć pozytywnie na samopoczucie. Technika tego tańca nie należy do najłatwiejszych. Systematyczność i dokładność wykonywanych elementów jest bardzo ważna, aby był widoczny progres. Zajęcia składają się z 20 minutowej rozgrzewki z ćwiczeniami siłowymi i rozciągającymi. Poza tym instruktor wprowadza akrobatykę, figury z określonej techniki oraz zadania improwizacyjne mające na celu uruchomienie kreatywności tancerza, co w tej formie tańca jest głównym atutem. W Breakdance nie ma sztywnie ustalonych zakresów ruchów, za to można je tworzyć samemu w oparciu o inne już istniejące figury. Uczestnik podczas zajęć ma możliwość pokonania słabości, strachu, dzięki temu staje się pewny siebie, wzrasta u niego poczucie własnej wartości oraz zaufanie do samego siebie. Grupa taneczna Breakdance występuje głównie na Podkarpaciu w różnych wydarzeniach kulturalnych, a także bierze udział w zawodach tanecznych.
Prowadzącym grupę Breakdance jest certyfikowany Instruktor Tańca Kamil „Żurek” Żurawski. Swoje kwalifikacje zdobył na Wyższej Szkole Kultury Fizycznej i Turystyki im. Haliny Konopackiej w Lublinie. Uczestnik wielu warsztatów i obozów tanecznych z tancerzami ogólnoświatowej sławy takimi jak: Alien Ness, Poe One, Maurizio, Neguin, Hong10, Xisco, Kleju, Chu-Chu, gdzie zdobył wiele wiedzy oraz doświadczenia. Na swoim koncie ma również liczne sukcesy na arenie tanecznej podczas zawodów ogólnopolskich w miastach takich jak: Warszawa, Rzeszów, Chełm, Tarnobrzeg, Lublin, Kielce, Krynica Zdrój, Gorzyce, Krosno. Osiągnął także czołowe miejsca na scenie międzynarodowej na Słowacji, Węgrzech i w Szwecji. Obecnie reprezentuje warszawską ekipę pod nazwą „Most Broken Crew”, z którą występuje podczas turniejów tańca. Organizator zawodów, sędzia taneczny, założyciel i prezes Stowarzyszenia Nauki i Rozwoju „STALOWY-BREAK”. Prowadził warsztaty taneczne z techniki Breakdance w wielu miastach Polski. Brał udział w różnych projektach tanecznych. Instruktor tańca w Rzeszowskiej Szkole Tańca „Street- Life”oraz  w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli. Można go także zobaczyć w różnych klipach muzycznych. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie na kierunku Inżynieria Środowiska.