Teatr lalkowy „Przytulanka”

Teatr lalkowy PRZYTULANKA, działający przy MDK od stycznia 2013 r. wywodzi się z teatru MICHAŚKI, który zawiązał się z grupy osób niepełnosprawnych i ich terapeutów przy świetlicy terapeutycznej u OO Michalitów w latach 2007-2008. Oni wykonali pierwsze lalki i dekoracje do spektakli. Teatr działał około 3 lat i został reaktywowany dopiero w 2012 r. z inicjatywy Janiny Wań, przy pomocy Dyrektora MDK, Marka Gruchoty. Teatr tworzą osoby dorosłe, nauczycielki PSM, uczestniczki UTW, uczniowie szkół średnich, osoby niepełnosprawne fizycznie i inne zaprzyjaźnione z teatrem osoby. Próby odbywają się raz w tygodniu i staramy się przynajmniej raz w miesiącu zaprosić dzieci na spektakl teatralny. Lalki, dekoracje wykonujemy przy pomocy pracowników MDK. Scenariusze i ostatnio też muzykę tworzy Janina Wań, która opiekuje się całością. Nasz repertuar to: „Bajka o Szlachetnym Smoku i niesfornych królewnach”, „Jasełka”, „Trzy życzenia Złotej Rybki”, „Figle, psoty i kłopoty” „Przygody Skrzata Ananasa”.

Janina Wań

jaselka przytulankowe 0007