Stalowowolskie „Gżegżółki” po raz 16!

3 maja 2024 / piątek
godz. 11.00
godz. 10.00 – 10.50 – rejestracja
Majówka w Stalowej Woli
Aula Politechniki Rzeszowskiej
ul. Kwiatkowskiego 4

Po raz 16. spotkamy się 3 maja w przyjaznej „gżegżółkowym” zmaganiom auli Politechniki Rzeszowskiej, by zmierzyć się z zawiłościami języka ojczystego podczas stalowowolskiego dyktanda. Tegorocznym motywem przewodnim będzie życie Witolda Habdank-Kossowskiego.

To znamienna postać w historii naszego miasta – niezwykle ceniony pedagog, nestor oświaty i szkolnictwa w zakresie szkoły średniej w Stalowej Woli, ale też poeta i legionista. W tym roku przypadają „okrągłe” rocznice jego urodzin (130.) i śmierci (70.). Stąd, w uznaniu zasług, Rada Miejska postanowiła ustanowić rok 2024 w mieście Rokiem Witolda Habdank-Kossowskiego.

W jak niebanalny sposób do jego życiorysu nawiąże autorka dyktanda – Anna Garbacz, będziemy się mogli przekonać już niebawem. Zapraszamy zatem wszystkich, którym niestraszne są zasady polskiej ortografii oraz „łamańce” językowe do wspólnej zabawy.

Na najlepszych czekają nagrody finansowe ufundowane przez Sponsora stalowowolskiego dyktanda – Nadsański Bank Spółdzielczy w Stalowej Woli oraz upominki od firmy Biuro Plus.

REGULAMIN

OŚWIADCZENIE RODZICAMapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha