Informacje ogólne o UTW

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli został założony w 2006 roku. Działa pod patronatem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest wszechnicą prowadzącą zajęcia dla seniorów powyżej 60 lat.

Co proponujemy?

Program zajęć opiera się na czterech filarach: kondycji umysłowej, zdrowia fizycznego, poszerzania wiedzy i aktywizacji społecznej.

W ramach dbania o kondycję umysłową proponujemy: lektoraty językowe angielski, włoski, hiszpański.

Poprawę zdrowia fizycznego zapewniają ćwiczenia usprawniające oraz body ballu. Organizujemy zajęcia na pływalni.

Wiedzę uzupełniamy podczas warsztatów komputerowych.

Aktywizujemy społecznie poprzez pracę w samorządzie UTW oraz wolontariat.

Ponadto w programie zajęć:

Zapraszamy na cotygodniowe wykłady otwarte na tematy: historii regionu, filozofii, religii, ekologii, zdrowia.

Proponujemy warsztaty rozwijające pasje: teatralne, malarskie, fotograficzne, filmoznawcze, sztuki użytkowej, wokalne, taneczne, działania społecznego. W nowym roku akademickim 2018/2019 pojawią się dwie nowe propozycje zajęć: psychologiczne oraz spotkania z literaturą.

To także miejsce na Twoje inicjatywy!

UTW jest przede wszystkim dla słuchaczy. To Wy, seniorzy, tworzycie jego społeczność i to właśnie dla Was stworzyliśmy miejsce, w którym możecie się zrzeszać i działać wspólnie. Na UTW będziesz mógł zorganizować grupę, która weźmie udział w projekcie – pomożemy go napisać i rozliczyć.

Wspólne działanie i tworzenie czegoś dla siebie i innych jest jednym z najważniejszych elementów relacji międzyludzkich. Satysfakcja gwarantowana!Mapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha