„Moje Sakrum” – wernisaż wystawy w Galerii TŁO

16 marca 2024 / sobota
Galeria TŁO
wstęp wolny

Na wernisaż wystawy „Moje Sakrum” w Galerii TŁO Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli zapraszamy w sobotę 16 marca 2024 r. o godz. 17.00.

Wystawa „Moje sacrum” obejmuje prace dwóch autorów, którzy tworzą w różnych technikach.

Mieczysław Wroński znany jest z twórczości fotograficznej. Mariusz Bajek jest rysownikiem i w swojej pracy posługuje się ołówkiem.

Artyści podjęli wspólny temat udowadniając, że różne techniki mogą ze sobą współgrać i wzajemnie się uzupełniać. Ich ciekawe spojrzenie na wybrane tematy ma szansę spowodować pozytywny odbiór wśród szerokiego grona widzów, a jednocześnie sprowokować do głębszego zastanowienia się nad otaczającą nas rzeczywistością.

Prezentowane prace zostały wykonane na obszarze Polski południowo-wschodniej w ciągu ostatnich kilku lat. Na wystawie znajdują się symbole wiary: kapliczki, krzyże, obrazy, cmentarze, kościoły i cerkwie oraz stacje drogi krzyżowej.

Przedstawione prace niech będą zaproszeniem do refleksji nad egzystencją i przemijaniem.