Uniwersyteckie Srebrne Lata

Stowarzyszenie „Uniwersyteckie Srebrne Lata” założyło 15 zakręconych osób, którym chciało się coś robić dla innych.  Emerytura dla nich – to nie był „koniec świata”. Tym sposobem powstało USL, które zostało zarejestrowane w Sądzie 5 października 2011 roku.
Mamy siedzibę w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli. Dzięki wsparciu dyrektora Marka Gruchoty i ludzi pracujących w MDK-u, a nam życzliwych, możemy spotykać się w drugą środę każdego miesiąca w sali 105.

 
Działanie stowarzyszenia nakierowane jest na integrację i aktywizację osób starszych w naszym mieście. Spotkania nasze to doskonałe formy integracji i relaksu,  zapewniające utrzymanie sprawnej kondycji fizycznej i  psychicznej oraz dobrego samopoczucia.  
Mamy w stowarzyszeniu wspaniałych ludzi, którzy maja fantastyczne pomysły i je realizują. Chcemy swoim działaniem, zachęcić ludzi aktywnych i ciekawych życia, że warto wyjść z domu i przebywać w otoczeniu ludzi życzliwych i potrafiących zarażać optymizmem, a przy okazji pogłębiać swoją wiedzę. Jesteśmy otwarci na świat i ludzi.
 
Podstawą Stowarzyszenia jest Statut.
Głównym źródłem finansowania działalności są nasze składki członkowskie.
Stowarzyszenie pozyskuje dofinansowanie z realizacji projektów ogłaszanych przez Urząd Miasta w Stalowej Woli oraz ogłaszane przez ogólnopolskie organizacje tj. Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.
 
W  planach  mamy  różne formy edukacji /wykłady/, nauka języków obcych, tematyczne spotkania, spotkania z ciekawymi ludźmi, wyjścia w interesujące miejsca, wycieczki, rajdy rowerowe, wieczorki taneczne czy zabawy przy grillu.
 

Aby dołączyć do naszego grona, należy wypełnić stosowną deklarację, opłacić składkę.
Biuro zarządu mieści się w MDK-u Stalowej Woli, I piętro, sekretariat UTW.

 

Kontakt z nami:
tel.15 842 09 50,   884 634 855,   604 705 256
e-mail: uslstalowa@prokonto.pl
jesteśmy na FB – Stowarzyszenie Uniwersyteckie Srebrne  Lata w Stalowej Woli
 
 
 

Wstąp do nas, a nie zaznasz nudy na emeryturze.Mapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha