Dzieciaki na horyzoncie – listopadowy seans dla dzieci w Kinie “WRZOS”

Kino „Wrzos”
23 listopada 2014
godz. 11.00

W niedzielę 23 listopada 2014 roku o godzinie 11:00 Kino Wrzos zaprasza na film dla dzieci od lat 6 pod tytułem „Moja mama jest w Ameryce i spotkała Buffalo Billa”. Jest to rodzinny pokaz w ramach cyklu „Dzieciaki na horyzoncie”. Moja mama jest w Ameryce i spotkała Buffalo Billa to wyjątkowa animacja. Nie tylko ze względu na warstwę wizualną, ale i na temat dotyczący problemów w życiu dziecka i oswojeniu się z informacją o odejściu kogoś bliskiego. Film wielokrotnie nagradzany na festiwalach dla dzieci w niezwykły i dostosowany do wieku małych widzów sposób porusza tematy trudne, ale i niezwykle istotne.

Jeanem opiekuje się niania i zapracowany tata. Chłopiec nie wie, że jego mama nie żyje. Bliscy utrzymują go w przekonaniu, że jest w podróży. Aby prawda nie wyszła na jaw, przyjaciółka Jeana wysyła do niego pocztówki. Dziewczynka, podając się za jego mamę, opisuje wakacyjne przygody i pełne niesłychanych wydarzeń sytuacje. Jean rozpoczyna naukę w szkole – stawia czoła nowym problemom. Z czasem musi również oswoić się ze smutną prawdą o odejściu mamy. Film dla całej rodziny. Opowieść o relacjach między dziećmi i dorosłymi, przyjaźni i wyzwaniach stojących przed najmłodszymi.

Moja mama jest w Ameryce i spotkała Buffalo Billa
reż. Marc Boreal, Thibaut Chatel / Francja, Luksemburg 2013, 75’
Kino „Wrzos”
23.11.2014 /niedziela/
godz. 11.00
Bilety: dorośli – 10 zł, dzieci – 5 zł

Po seansie zapraszamy do wspólnej zabawy!

DZIECIAKI NA HORYZONCIE – co to za projekt ?

„Dzieciaki na horyzoncie” to kampania społeczna, której celem jest promocja i produkcja dobrego kina dla dzieci. W ramach kampanii prezentowane są wartościowe filmy dla małych widzów. Pomysłodawcą i propagatorem akcji jest Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, organizator Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T–Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Raz w miesiącu od października do czerwca pokazujemy filmy dla dzieci, których nie znajdą Państwo w bieżącym repertuarze kin. Jest to zatem okazja do udziału w wyjątkowej uczcie małego kinomana. Po projekcjach zapraszamy do udziału w rodzinnych zabawach. Dodatkowo rodzice otrzymują materiały opracowane przez ekspertów współpracujących ze Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty, aby móc w domu omówić z dziećmi przedstawione w filmach zagadnienia.

dzieciaki_logoMapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha