Dzieciaki na horyzoncie w Kinie “WRZOS”

14 grudnia 2014
godz. 11.00
Kino "WRZOS"

W niedzielę 14 grudnia 2014 roku o godzinie 11:00 Kino Wrzos zaprasza na film dla dzieci powyżej 4 lat pod tytułem „Kacper i Emma – zimowe wakacje”. Jest to kolejny rodzinny pokaz w ramach cyklu „Dzieciaki na horyzoncie”. „Kacper i Emma – zimowe wakacje” to druga część przygód uroczej pary przedszkolaków znanej z filmu „Kacper i Emma – najlepsi przyjaciele” pokazywanej w naszym kinie w październiku. Podobnie jak w przypadku części pierwszej kanwę scenariusza stanowią książki autorstwa Tor Åge Bringsværd i Anne G. Holt.

Kacper i Emma, a wraz z nimi Leo i Pani Królik, spędzają ferie zimowe u dziadka dziewczynki. Ferie to super zabawa! Przyjaciele budują wspólnie śnieżny zamek, jeżdżą na nartach czy szaleją przy bitwie na śnieżki. Wszystko się zmienia wraz z pojawieniem się Piotra. Chłopiec jest świetny we wszystkim, co robi, umie jeździć na nartach, gra w gry planszowe i ma wiele talentów, które bardzo imponują Emmie. Kacper, niezadowolony z takiego obrotu sytuacji, próbuje odzyskać zainteresowanie przyjaciółki.
To ciepła, zabawna, rodzinna opowieść o przyjaźni, której nie stopi nawet największy norweski mróz.

Film jest kolejną premierą kampanii „Dzieciaki na horyzoncie” w ramach której Stowarzyszenie Nowe Horyzonty zachęca do przeżywania rodzinnej przygody w kinie. Zależy nam na tym, aby w Polsce coraz częściej gościło na ekranach ciekawe i mądre kino dla dzieci. Jego wartością są wyjątkowe historie, niezwykła estetyka i potencjał, który można wykorzystać w pracy i zabawie z najmłodszymi.

Po seansie zapraszamy rodziców i dzieci do wspólnego wykonywania ozdób świątecznych. Uczestniczki warsztatów sztuki użytkowej Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli nauczą nas, jak wyczarować piękne ozdoby metodą quillingu, animatorzy MDK pokażą proste sposoby tworzenia dekoracji na choinkę, zaś studio75.pl wprowadzi nas w tajniki scrapbookingu.

Kacper i Emma – zimowe wakacje
reż.:Arne Lindtner Næss / Norwegia 2014 / 73’

Kino „Wrzos”
14.12.2014 /niedziela/
godz. 11.00

Bilety: dorośli – 10 zł, dzieci – 5 zł

Po seansie zapraszamy rodziców i dzieci do wspólnego wykonywania ozdób świątecznych (metodami tradycyjnymi i nie tylko)!

logo

 

kacper i emma zimowe wakacje-wwwMapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha