Dzieciaki na horyzoncie – “Niesforny Bram”

15 lutego 2015
godz. 11.00
Kino "WRZOS"

Bram jest wyjątkowo ciekawskim chłopcem. Nie może usiedzieć w miejscu i ma głowę pełną pytań i pomysłów. Jego zachowanie nie stanowiło do tej pory problemu, ale sytuacja zmienia się od dnia, w którym chłopiec zaczyna naukę w szkole. Początkowo podekscytowany tym, że będzie to miejsce, gdzie dostanie odpowiedź na wszystkie nurtujące go pytania, z czasem zaczyna mieć problem z rutyną i zasadami panującymi w klasie. Jego wychowawca po wielokrotnym zwracaniu mu uwagi zaczyna tracić cierpliwość. Tak zaczyna się seria zabawnych nieporozumień między Bramem i nauczycielem, jednak dzięki zaangażowaniu i pomysłowości ich obu, a także rodziców chłopca pojawi się szansa na porozumienie i uczynienie ze szkoły miejsca, w którym Bram będzie się czuł szczęśliwy.

Film jest kolejną premierą kampanii „Dzieciaki na horyzoncie” w ramach której Stowarzyszenie Nowe Horyzonty zachęca do przeżywania rodzinnej przygody w kinie. Zależy nam na tym, aby w Polsce coraz częściej gościło na ekranach ciekawe i mądre kino dla dzieci. Jego wartością są wyjątkowe historie, niezwykła estetyka i potencjał, który można wykorzystać w pracy i zabawie z najmłodszymi.

O reżyserze:
Anna van der Heide (ur. 1978) – ukończyła wydział reżyserii w Akademii Teatralnej w Maastricht (Holadia). Filmem zajmuje się od 2006 roku. Zaczęła od seriali dla dzieci. „Niesforny Bram” jest jej pierwszym filmem długometrażowym.

Po seansie tradycyjnie już zapraszamy do wspólnej zabawy!

Na dużych i małych czekają ciekawe zabawy plastyczne oraz urocze zabawki z LeArt (www.facebook.com/LealeaArtpl). Tym razem wybierzemy się także do krainy szachów.

Serdecznie zapraszamy!

Niesforny Bram / reż.: Anna van der Heide / Holandia 2012 / 83’

 

Kino „Wrzos”
15 lutego 2015 /niedziela
godz. 11.00
Bilety: dorośli – 10 zł, dzieci – 5 zł
Film dla dzieci od lat 7

Niesforny Bram plakatMapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha