Odszedł Tadeusz Szymański

Uroczystość pogrzebowa - 13.02.2015 o godz. 12:00
Cmentarz Komunalny w Stalowej Woli

Artysta plastyk Tadeusz Szymański odszedł od nas 9 lutego 2015 roku w wieku 71 lat. Był absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu. Po otrzymaniu dyplomu w 1964 roku rozpoczął pracę w Hucie Stalowa Wola. Od marca 1982 roku przez blisko 30 lat pracował jako plastyk w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli.

Kreował medialny wizerunek domu kultury poprzez opracowywanie i wykonywanie w swoim rozpoznawalnym stylu: afiszów, plakatów, plansz zachęcających mieszkańców Stalowej Woli do skorzystania z oferty kulturalnej.

Projektował i wykonywał dekoracje do widowisk, koncertów zespołów artystycznych MDK: ZPiT Lasowiacy, Mali Lasowiacy, Zespołu Tańca Estradowego Volta, czy też grupy rockowej Spider. Był autorem scenografii Dni Wyobraźni, Festiwalu TBG Rock i wielu innych wydarzeń kulturalnych oraz komisarzem wystaw prezentowanych w Galerii ZDK.

Współpracował jako autor scenografii i plakatów z teatrami: Srebrzynek, Okna, ATD im. Józefa Żmudy.

Był członkiem Związku Artystów Plastyków, cenionym i znanym w środowisku artystą. Uprawiał malarstwo i rysunek. Wyróżniony przez Ministra Kultury odznaką honorową Zasłużony Działacz Kultury.

Tadeusz Szymański - Autoportret

Tadeusz Szymański – AutoportretMapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha