Charytatywnie dla Pawła Frączka

Zbiórka i licytacje
27 - 29 marca 2015

Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli włącza się w akcję charytatywną dla Pawła Frączka, aktora Teatru “Kontynuacja” NCK “Sokół” w Nisku, który zachorował na stwardnienie zanikowe boczne (SLA). Szansą na zatrzymanie postępu choroby jest bardzo kosztowna operacja przeszczepu, którą wykonuje w klinice w Izraelu profesor Shimon Slavin – znany z badań nad komórkami macierzystymi.

Jak pomóc czyli licytacja, koncert i wolne datki do puszki.

Okazją do pomocy są “Zdarzenia Teatralne”, które organizowane są już po raz 7 w dniach 27-29 marca 2015 r. W tym terminie prócz spektakli teatralnych prowadzona będzie licytacja ozdób świątecznych, do których dołączane będą życzenia z autografami znanych aktorów, artystów, dziennikarzy i prezenterów telewizyjnych, a także przedstawicieli lokalnych artystów i władz (aktualna lista na dole strony)

Jak licytować?

W dniach 27-29 marca 2015 r. w foyer MDK od godz. 16.00 będą wystawione do licytacji na specjalnie przygotowanym stoisku świąteczne ozdoby wraz z autografami. Jeśli ktoś będzie zainteresowany konkretną pracą lub autografem – obsługa stoiska przyjmie propozycję zaoferowanej kwoty oraz zapisze kontakt do osoby licytującej. Najwyższa z zaproponowanych ofert będzie widoczna przy konkretnej pracy – co umożliwi “przebicie” aktualnej oferty.

Finał licytacji odbędzie się w niedzielę 29 marca o godz. 20.00 bezpośrednio przy stoisku a poprowadzi ją Bogusława Herdzik. Będzie nam miło, jeśli uczestnicy licytacji przyjdą osobiście na jej finał i odbiorą wylicytowaną ozdobę wraz z autografem. Jeśli nie będzie to możliwe – pracownik MDK skontaktuje się telefonicznie ze zwycięzcą licytacji danej pracy i ustali dogodny termin przekazania środków finansowych i wylicytowanego zestawu.

Sobotni koncert z licytacją prac plastycznych

W sobotni późny wieczór 28 marca o godz. 21.30 na scenie głównej MDK zabrzmi muzyka. W koncercie pt. “Czarna noc, biały rum…” zaprezentują się:

  • Wieslaw Gałczyński
  • Krzysztof Czubak (SDK)
  • Pracownicy Niżańskiego Centrum Kultury SOKÓŁ (Dorota Nieradka – śpiew; Dominik Maślach – gitara; Wojciech Kawa – klawisze)
  • Wokalistki Studia VIVO (SDK)

W przerwie koncertu odbędzie się licytacja prac plastycznych przekazanych przez stalowowolskich artystów – plastyków, którą poprowadzi Bogusława Herdzik. Swoje prace na aukcję przekazali już Alicja Czajkowska – Chmielewska, Stanisław Świeca, Anna Sobolewska. Wstęp na koncert to “cegiełka” Stowarzyszenia “Dobro Powraca”.

Datki do puszki

Przez cały czas trwania “Zdarzeń Teatralnych” w MDK wystawiona będzie przy stoisku puszka, do której będzie można wrzucać wolne datki na ratowanie życia i zdrowia Pawła Frączka. Liczymy na Państwa hojność i zachęcamy do udziału zarówno w licytacji jak i koncercie! Pomóżmy Pawłowi w powrocie do zdrowia i sprawmy tym samym by powrócił tam, gdzie aktor czuje się najlepiej – na scenę!

 

licytacja jwoynarowski 1Pisanka z autografem Jakuba Woynarowskiego – laureata “Paszportów Polityki”  2014

 

Naszą inicjatywę wsparli poprzez przekazanie na licytację życzeń z autografami:

– Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy
– Elżbieta Jaworowicz,,
– Beata Rybotycka,
– Aleksandra Szwed,
– Ewa Złotowska,
– Cynthia Kaszyńska,
– Cynthia Kuźniak,
– Konrad Mastyło,
– Jakub Woynarowski,
– Jarosław Boberek ,
– zespół „U studni”,
– Anna Popek i Michał Olszański,
– Maciej Kurzajewski,
– Kacper Kuszewski,
– Wojciech Pszoniak,
– Andrzej Wajda,
– Paulina Chylewska,
– Joanna Kulig,
– Anna Mucha
– Kabaret „Paranienormalni”.
– Zenon Laskowik
– Katarzyna Figura
– Maja Ostaszewska
– Janusz Gajos
– Andrzej Chyra
– Magdalena Cielecka
– Filip Bajon
– Radosław Piwowarski
– Ewa Kasprzyk
– Ewa Błaszczyk
– Katarzyna Zielińska
– Dorota Stalińska
– zespół “Lesioki”

oraz:

– Paweł Gielarek
– Wiesław Gałczyński
– Danuta Myłek
– Magdalena Pamuła
– Jadwiga Kukuła
– Jerzy Augustyński
– Alicja Czajkowska – Chmielewska
– Marek Woynarowski
– Mariusz Bajek
– Lucyna Mizera
– Józef Sroka
– Anna Sobolewska
– Bogusława Herdzik
– Ewa Wojciechowska
– Stanisław Świeca
– Danuta Cebula
– Marek Gruchota

Lista osób wspierających naszą inicjatywę stale się powiększa!Mapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha